Меркель про гуманітарні проекти: Надто багато було обіцяно, а гроші не приходять

Меркель про гуманітарні проекти: Надто багато було обіцяно, а гроші не приходять

867
Ukrinform
На сьогодні фактично не створено надійну гуманітарну систему, гроші на проекти втрачаються, але Німеччина обіцяє збільшити свої внески.

Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель, виступаючи у понеділок на відкритті гуманітарного саміту в Туреччині.

"Надто багато було обіцяно, а гроші на проекти зрештою не приходять", - відзначила Меркель.

При цьому вона пообіцяла 1 млрд дол. в якості внеску в Central Emergency Response Fund, ідею якого Німеччина активно підтримує, а також надавати далі всіляку допомогу. 

За словами Меркель, потрібний новий глобальний консенсус з гуманітарних принципів, оскільки те, що відбувається зараз, - «це, по суті, просто катастрофа». Вона підкреслила, що у Сирії, Ємені та в інших місцях постійно  зазнають бомбардувань лікарні, руйнуються медичні центри, гинуть лікарі, що йде в розріз з усіма гуманітарними принципами. 

На її думку, потрібно організувати, по можливості, функціонуючу систему гуманітарної допомоги, а не працювати від катастрофи до катастрофи. Зокрема, Меркель висловилася за створення моделі страхування паралельно з «класичним фінансуванням», відзначивши, що інструменти повинні доповнювати один одного. 

Глава німецького уряду також закликала сторони вчитися один у одного, переймати кращий досвід і об'єднати зусилля, у тому числі і для виконання прийнятого минулого року Порядку денного-2030. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>