Стали відомі деталі нового законопроекту США щодо України

Стали відомі деталі нового законопроекту США щодо України

14065
Ukrinform
Проект закону H.R. 5094 “Про підтримку стабільності й демократії в Україні”, представлений 29 квітня в Палаті представників конгресменом Еліотом Енгелем, містить ряд конкретних обмежень та зобов'язань всередині США на законодавчому рівні.

Більш докладно йдеться в тексті документа, оприлюдненого на офіційному сайті Конгресу США.

"Жоден федеральний департамент чи агентство (США – ред.) не повинні вдаватися до будь-яких дій або допомоги, що визнає чи передбачає будь-яке визнання де-юре або де-факто суверенітет Російської Федерації над Кримом, його повітряним простором чи територіальними водами", - зауважується в розділі документа під назвою "Заборона визнання Сполученими Штатами анексії Російською Федерацією Криму".

Крім того, цей же параграф вказує, що державне видавництво (типографія) США не повинно друкувати жодних карт, документів, записів чи інших матеріалів, "які зображують або вказують Крим в якості частини території Російської Федерації".

У розділі щодо збереження санкцій проти РФ зазначається про посилення контролю Конгресу за виконанням раніше прийнятих санкцій за спробу анексії Криму. Зокрема, вноситься пункт, що санкції повинні залишатися, поки Президент США не представить Конгресу інформацію, яка засвідчувала би відновлення суверенітету України над Кримом або ж, що відбулося врегулювання питання статусу півострова у спосіб, який задовольняє демократично обраний Уряд України.

Законопроект також визначає, що Вашингтон повинен виступати проти передачі РФ предметів військового призначення та послуг з боку будь-якої держави-члена НАТО впродовж усього часу, коли Росія здійснює окупацію території України або держави-члена НАТО.

Проект закону вже підтримало 25 законодавців.

Як повідомляв Укрінформ, двопартійний законопроект H.R. 5094 націлений на посилення допомоги України з боку США у протистоянні російській агресії. Документ, серед іншого, затверджує на законодавчому рівні збереження санкцій проти РФ до повного виконання нею Мінських домовленостей, а також поки триватиме російська окупація Криму.

Проект закону також визначає необхідність для Держдепартаменту США розробити та почати втілювати стратегію протидії російській дезінформації й пропаганді. Окремо в законопроекті міститься пункт щодо створення Міжнародного консорціуму за участю США, інших держав, багатосторонніх структур, інвесторів та страхових компаній для спільного гарантування можливих інвестиційних ризиків та з метою підтримки збільшення приватних інвестицій Україну.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-