Ващиковський очікує потоку біженців зі сходу

Ващиковський очікує потоку біженців зі сходу

3583
Ukrinform
Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський не виключає потоку біженців до Польщі зі сходу, зокрема України, в результаті можливого загострення російсько-українського конфлікту.

Про це глава польської дипломатії заявив у понеділок у Варшаві, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Польща є країною, розташованою на східному фланзі ЄС та НАТО, яка межує з Росією та Україною – країнами, які перебувають у відкритому конфлікті. Кінця цього конфлікту не видно, а тому може трапитися така ситуація, що цей конфлікт загостриться і ми (Польща – ред.) станемо ціллю масової еміграції з цих територій", - зазначив Ващиковський.

Він додав, що у зв’язку з російсько-українським конфліктом Варшава повинна мати "резерви" і "свободу дій" щодо можливого прийому біженців з цього напряму.

Як повідомлялося, торік у вересні попередній уряд Еви Копач зобов’язався прийняти у Польщі близько 7 тис. біженців. Однак на сьогодні Польща не прийняла жодного біженця. Новий уряд Беати Шидло переконує, що у країні зараз немає можливості для для їх прийому. Крім того, у Варшаві наголошують, що біженці не мають бажання прибувати до Польщі і своєю ціллю обирають багаті країни заходу Європи. Варшава поряд з іншими країнами "Вишеградської групи" також не погоджується на подальший квотний розподіл біженців між країнами ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-