Найстаріший президент світу знову перемагає на виборах

Найстаріший президент світу знову перемагає на виборах

1648
Ukrinform
За результатами президентських виборів у Екваторіальній Гвінеї, чинний лідер країни Теодоро Обіянг Нгема Мбасого, вірогідно, подовжить своє 37-річне правління.

Як передає Reuters, сам 73-річний Обіянг заявив, що очікує отримати більше 90% голосів на свою підтримку.

«Опоненти стверджують, що вибори у невеликій західноафриканській країні послідовно фальсифікувалися, тож деякі опозиціонери закликали до їх бойкоту», - пише Reuters.

Однак, голосування пройшло досить мирно, хоча й з низькою явкою виборців у деяких регіонах.

Обіянг – нині найдовше займає свою посаду серед президентів у світі, і третій за тривалістю правління глава держави після короля Таїланду та королеви Британії. Він очолив колишню іспанську колонію завдяки військовому перевороту, скинувши і розстрілявши свого дядька за звинуваченням у 80 тисячах убивств.

За даними журналу Forbes, на 2006 рік статки Обіянга оцінювалося в 600 млн. дол., він посідав восьме місце в списку найбагатших правителів світу і шосте - у десятці найгірших диктаторів за версією американского журнала «Parade». КНДР в 2013 році нагородила Теодоро Обіянга премією імені Кім Чен Іра. З 2011 року країна має договір про військово-технічну співпрацю з Росією.

Водночас Екваторіальна Гвінея має найвищий показник ВВП на душу населення серед усіх африканських країн.

«Екваторіальна Гвінея відома своєю корупцією та порушенням прав людини, хоча уряд відкидає ці обвинувачення. Критики стверджують, що доходи від продажу нафти збагачують лише правлячий клас, а більшість населення країни загрузла у злиднях», - підсумовує Reuters.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-