НАТО має посилити присутність в Чорноморському регіоні - Вершбоу

НАТО має посилити присутність в Чорноморському регіоні - Вершбоу

1481
Ukrinform
У НАТО задумалися про посилення військової присутності в чорноморському регіоні та назвали основні загрози для Альянсу, зазначивши, що однією з найбільших небезпек є агресивні дії зі сторони Росії, яка кидає виклик суверенітету країн-сусідів.

Про це заявив заступник генерального секретаря Альянсу Александр Вершбоу в столиці Болгарії Софії на зустрічі Атлантичного клубу в рамках конференції щодо забезпечення безпеки у Чорному морі, повідомляє сайт НАТО.

"НАТО необхідно розглянути більш стійку військову присутність Альянсу в регіоні з особливим акцентом на наші морські можливості", - наголосив Вершбоу.

За його словами, Альянс одночасно зіткнувся зі стратегічними загрозами з двох різних напрямків. Так, з одного боку, агресивні дії Росії, яка кидає виклик міжнародному праву і суверенітету держав-сусідів. З іншого боку, нестабільність і насильство у південних кордонах Альянсу, що ризикують перекинутися на територію союзників у вигляді тероризму і неконтрольованої міграції.

Так, заступник генерального секретаря Альянсу зазначив, що обидві проблеми будуть на порядку денному на саміті НАТО у Варшаві, який пройде у липні та в ході якого будуть прийматися рішення щодо подальшого зміцнення колективної оборони держав-членів альянсу і принципів стримування.

Вершбоу також наголосив, що основна стурбованість НАТО пов'язана, зокрема, із застосуванням Росією в Криму систем A2AD, які дозволяють блокувати доступ на територію.

Крім цього, генеральний секретар Альянсу додав, що анексувавши Крим, Росія захопила контроль над істотною енергетичною інфраструктурою, поставивши під загрозу енергонезалежність України.

Вершбоу також зазначив, що потрібно протистояти спробам розділити і послабити Альянс за допомогою використання пропаганди.

"Серйозність ситуації в області безпеки вимагає від нас шукати нові шляхи підтримання миру і стабільності в регіоні", - заявив заступник генсека Альянсу.

Вершбоу підкреслив, що значення чорноморського регіону як кордонів НАТО на перехресті між Європою, Азією і Близьким Сходом, як місце кількох так званих "заморожених конфліктів", і як джерело і транзит енергії - означає, що те, що тут відбувається, є головною проблемою для НАТО.

Фото: NATO

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-