Маккейн закликав США і НАТО активізуватися проти агресії Путіна

Маккейн закликав США і НАТО активізуватися проти агресії Путіна

1063
Ukrinform
Голова Комітету американського Сенату з питань збройних сил США Джон Маккейн гостро розкритикував відсутність жорсткої відповіді з боку Заходу на агресію Володимира Путіна в Східній Європі та закликав США й НАТО активізуватися в цьому питанні. 

Про це він заявив під час слухань у Комітеті в четвер, повідомляє власний кореспондент Укрінформу. 

"Протягом останніх двох років кривавий досвід Володимира Путіна в Україні і в Сирії засвідчив, що військова авантюра набирає обертів, що дипломатією можна маніпулювати в інтересах власних стратегічних амбіцій, і що найгірша криза біженців з часів Другої світової війни може стати інструментом для розколу Заходу, чого ми не можемо допустити", - наголосив сенатор.

Водночас, за його словами, після двох років з часу, як Росія вторглася в Україну й анексувала Крим, "адміністрація США досі не забезпечила українські сили летальним озброєнням, щоб вони могли захистити себе".

Маккейн підкреслив, що Європейська ініціатива гарантування безпеки (European Reassurance Initiative), яку запровадили США для стримування поширення російської агресії в Європі, є позитивним кроком, "втім це тільки перший крок".

Сенатор констатував, що Росія створює зони блокування доступу на своїх східних кордонах, проводить модернізацію озброєння. "Активність підводних човнів у Північній Атлантиці та Середземномор'ї досягла найвищого рівня після часів так званої холодної війни", - наголосив Маккейн.

Водночас, підкреслив він, рішучої відповіді Заходу на агресію Путіна досі так і не було. "НАТО має активізуватися через реваншистську поведінку Росії, а також на тлі потоку біженців, які перетинають кордони (країн Альянсу. – Ред.)", - заявив голова Комітету. Крім того, на його переконання, союзники по НАТО повинні не тільки збільшити оборонні бюджети до 2% ВВП, але також здійснити інвестиції у критично важливі військові можливості.

"Потужне НАТО – це національний інтерес безпеки для США", - констатував Маккейн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-