Європарламентарів шокували доповіді про Крим та Донбас

Європарламентарів шокували доповіді про Крим та Донбас

13394
Ukrinform
У Європейському парламенті на конференції 5 квітня представили звіти «Російські воєнні злочини на Сході України» і «28 заручників Кремля».

Розповісти про ситуацію на Донбасі до Брюсселя приїхати не лише правозахисники, але і постраждалі, повідомляє «Радіо Свобода».

«Сам по собі звіт є шокуючим. Він про тортури, про вбивства, про знущання над людьми. Жінка, що свідчила тут сьогодні ввечері, не була б тут, якби її не сфотографували два британських журналісти. Вони таким чином врятували їй життя», – поділився враженнями депутат Європейського парламенту Марк Демесмакер.

Доповіді є результатом спільної роботи правозахисників, української місії в Європейському союзі і депутатів Європарламенту. Фахівці збирали інформацію з першоджерел та розмовляли зі свідками.

У звіті «28 заручників кремля» правозахисники зібрали історії українців, що із політичних мотивів були ув’язнені у Росії та анексованому Криму. Окрім української громадянки Надії Савченко, у російських в’язницях перебувають десятки інших громадян України.

«Єдина їхня провина – вони опинилися у неправильному місці у неправильний час», – каже голова фундації «Відкритий діалог» Людмила Козловська. – Один з в’язнів – 74-річний чоловік, який спілкувався із членами своєї родини з України. Це була єдина його провина. Але його відправили у так званий «Новий ГУЛАГ».

Правозахисники наголошують, що до ув’язнених громадян України застосовують тортури, часто не надають доступу до медичної допомоги та адвокатської підтримки. Їм також не дозволяють спілкуватися з родичами.

Після слухань у Європарламенті обидва звіти представлять у національних парламентах низки європейських держав. Також доповіді планують передати до Міжнародного кримінального суду у Гаазі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>