Учасники саміту в Вашингтоні пообіцяли завадити терористам отримати ядерну зброю

Учасники саміту в Вашингтоні пообіцяли завадити терористам отримати ядерну зброю

933
Ukrinform
Ядерний тероризм залишається однією з найбільших загроз для сучасного суспільства. Щоб запобігти цьому, потрібно докласти зусиль, щоб ядерні матеріали не потрапили до рук зловмисників.

Про це йдеться в комюніке, прийнятому у п'ятницю учасниками Саміту з питань ядерної безпеки в Вашингтоні, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Загроза ядерного та радіологічного тероризму залишається однією з найсерйозніших проблем міжнародної безпеки, і ця загроза постійно зростає", - наголошується в підсумковому документі.

При цьому підкреслюється, що світу належить докласти багато зусиль, щоб "запобігти недержавним суб'єктам отримати ядерні та інші радіоактивні матеріали, які можуть бути використані у зловмисних цілях".

У цьому зв'язку учасники Саміту зобов'язалися "сприяти мирній і стабільній міжнародній обстановці" шляхом зменшення загрози ядерного тероризму та зміцнення ядерної безпеки.

"Забезпечення стійкого поліпшення безпеки вимагає постійної пильності на всіх рівнях, і ми обіцяємо, що наші країни продовжуватимуть вважати ядерну безпеку стійким пріоритетом", - наголошується в комюніке.

Водночас зазначається, що протидія ядерному та радіологічному тероризму вимагає, в тому числі, міжнародного співробітництва, включаючи обмін інформацією - відповідно до національних законів та процедур держав.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-