У Парижі вперше судять француза з ІДІЛ

У Парижі вперше судять француза з ІДІЛ

1067
Ukrinform
Французький суд уперше розпочав заочний розгляд справи бойовика «Ісламської держави» (ІДІЛ), громадянина Франції Максіма Ошара (Maxime Hauchard), який у 2014 році у Хомсі стратив сирійського військового.

Як повідомляє телеканал France-3, уперше сирійська родина з позиції жертв свідчитиме у судовому процесі на території Франції. Їхнього 30-річного сина, військовослужбовця урядових сил, стратив у Хомсі один з катів угруповання «Ісламська держава» французького походження Максім Ошар.

Батьки жертви впізнали вбивцю сина на одному з відео, поширеному ісламістськими сайтами у 2014 році, на якому той відтинає голову солдатові. Повідомляється, що його викрав і стратив француз, житель Нормандії Максім Ошар, який втік на війну до Сирії у серпні 2013 року.

Суд вислухав свідчення батьків жертви і розпочав розгляд справи заочно.

Нагадаємо, що згідно з чинним законодавством убивці загрожує покарання у вигляді 22 років ув’язнення. Водночас французький парламент обговорює законопроект, який передбачає внесення змін до Кримінального кодексу та запровадження більш жорсткого покарання за тероризм. У разі ухвалення закону та доведення провини злочинця йому може бути збільшено термін покарання до 30 років в'язниці або довічного ув'язнення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-