Британія підпише оборонну угоду з Україною – The Telegraph

Британія підпише оборонну угоду з Україною – The Telegraph

1871
Ukrinform
Велика Британія має намір підписати 15-річну оборонну угоду з Україною як допомогу в протистоянні РФ.

Велика Британія підпише новий оборонний договір з Україною, якою допоможе їй у підготовці і навчанні українських військовослужбовців, головним чином для протистояння Росії, повідомляє ZN.UA з посиланням на британський The Telegraph.

Угода буде підписана на п'ятнадцятирічний термін. Міністр оборони Великобританії Майкл Феллон, заявив, що нова угода є сигналом Великобританії про те, що вона буде "стояти твердо на стороні України, східної європейської нації, яка захищає свій суверенітет.

15-річному угодою передбачається, що британські війська будуть брати участь у більшій кількості спільних навчань і проводити додаткове навчання з українськими військовими. Британія має намір підписати цей договір, щоб допомогти країні військовою підготовкою на тлі конфронтації з Росією, зазначає видання.

Як відомо, 5 грудня 1994 року між Леонідом Кучмою (президентом України), Борисом Єльциним (президентом Росії), Джоном Мейджором (прем'єром Великобританії) і Біллом Клінтоном (президентом США) був підписаний Будапештський меморандум за підсумками саміту ОБСЄ.

У тексті цього документа США, Великобритания і Росія вітали приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї і відмова від третього в світі ядерного потенціалу в обмін на наступні пункти: поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України, утримуватися від загрози застосування сили, утримуватися від економічного тиску, негайні дії від Радбезу ООН при агресії проти України, не застосовувати ядерну зброю проти України і проводити негайні консультації у разі порушення зобов'язань.

Як стверджував для виправдання анексії Криму президент Росії Володимир Путін, після революції на території України "виникла нова держава", з яким РФ нібито ніяких документів не підписувала.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-