Лідери ЄС знову спробують домовитися, як подолати міграційну кризу - 17.03.2016 10:58 — Новини Укрінформ
Лідери ЄС знову спробують домовитися, як подолати міграційну кризу

Лідери ЄС знову спробують домовитися, як подолати міграційну кризу

677
Ukrinform
Глави держав та урядів ЄС на саміті обговорять питання боротьби з кризою біженців та співпрацю у цій сфері з Туреччиною.

Це питання буде головним на засіданні Європейської ради, яке пройде 17-18 березня у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Лідери планують схвалити політичне рішення щодо всеохоплюючої стратегії Євросоюзу з міграції, де ключовими є питання нормального відновлення функціонування Шенгенської зони, забезпечення ефективного контролю на зовнішніх кордонах, надання гуманітарної допомоги біженцям та їхнє переселення з Греції й Італії до інших країн-членів, а також співпраця в цій сфері з Туреччиною.

На другий день саміту глави держав та урядів ЄС обговорять кризу біженців з прем’єр-міністром Туреччини Ахметом Давутоглу. Як відомо, на попередньому двосторонньому саміті ЄС-Туреччина 7 березня сторонам не вдалося остаточно домовитися про імплементацію відповідного плану дій. Він передбачає повернення на турецьку територію нелегальних мігрантів, прийняття сирійських біженців від Туреччини для розселення їх у країнах ЄС у межах визначених квот, прискорення виділення Анкарі 3 млрд євро на реалізацію програм з утримання біженців.

В обмін на таку співпрацю Туреччина вимагає пришвидшення процесу скасування віз для турецьких громадян (це може відбутися вже у червні), а також подальше просування переговорів про вступ до ЄС. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>