Санкцій проти Росії замало - Бжезинський

Санкцій проти Росії замало - Бжезинський

7844
Ukrinform
Діючі санкції щодо Росії виявилися недостатніми, щоб примусити її припинити агресію проти України, тому Захід повинен не продовжувати, а вводити додаткові обмеження проти цілих секторів російської економіки.

На цьому наголосив у вівторок під час слухань у Сенаті США старший науковий співробітник впливового аналітичного центру "Атлантична рада" Ян Бжезинський, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Замість обговорень щодо доцільності продовження санкцій проти Росії, Захід повинен перейти до посилення цих дій від точкових санкцій, спрямованих проти конкретних російських громадян та організацій, до більш широких та всеосяжних секторальних санкцій проти російських фінансових та енергетичних секторів", - зазначив експерт.

Він пояснив, що діючі економічні обмеження проти РФ не досягли бажаного результату, адже "після двох років Москва так і не пішла з Криму й Східної України". За його словами, Кремль, фактично, використав цей час для того, щоб посилити контроль над окупованими регіонами та зміцнити свої примусові важелі проти України та інших країн, у тому числі, Грузії й Молдови.

Одним із найбільш уразливих напрямів, де нові санкції будуть найбільш чутливими для Кремля, експерт назвав російську нафтопереробну промисловість. "У той час, як Росія є головним виробником нафти, її нафтопереробні потужності застаріли і залежать від Заходу та США", - зауважив він.

Водночас, Бжезинський зазначив, що стратегія допомоги Україні повинна інтегрувати ряд інших негайних і довгострокових ініціатив. Вони мають бути спрямовані, в тому числі, на зміцнення потенціалу самооборони України, допомогу проведення реформ політичних та економічних інститутів в Україні, а також інтегрувати країну в євроатлантичне співтовариство.

Фото: hvylya.net

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-