Міграційна криза: Туреччина просить у ЄС вдвічі більше грошей

Міграційна криза: Туреччина просить у ЄС вдвічі більше грошей

1191
Ukrinform
На саміті у Брюсселі Анкара вимагає збільшення допомоги від ЄС удвічі, щоб мати змогу приймати біженців.

Турецький президент Реджеп Ердоган висловив сподівання на отримання прем'єр-міністром Ахметом Давутоглу гарантій виділення коштів, повідомляє DW.

"Я сподіваюся, він (Давутоглу - ред.) повернеться назад з грошима", - сказав Ердоган.

Вын також закинув ЄС невиконання взятих на себе у листопаді минулого року зобов'язань щодо надання Туреччині трьох мільярдів євро для прийому біженців.

"Минуло вже чотири місяці, а гроші вони так і не переказали", - цитує Ердогана агентство AFP.

Турецький президент відкинув звинувачення у тому, що уряд країни несе відповідальність за потік біженців до Європи.

"Вони кажуть нам: "Не дозволяйте біженцям в'їжджати (до ЄС)". Це зрозуміло, але це не ми їх відправляємо. Вони пливуть морем, і багато хто з них, на жаль, при цьому гине", - заявив Ердоган. За його даними, турецька берегова охорона врятувала на морі приблизно 100 тисяч осіб.

Таким чином, на саміті ЄС-Туреччина у Брюсселі Анкара зробила нову пропозицію, що призведе до подовження саміту.

"Є нова пропозиція. Ми намагаємося відкрити шлях до вирішення цього процесу", - заявивив прем'єр-міністр Давутоглу журналістам. Він відмовився розкрити деталі ініціативи, однак додав: "Ми тут не тільки для переговорів про мігрантів. Звісно, ми говоримо також про процес вступу Туреччини до ЄС".

Нагадаємо, що у листопаді минулого року ЄС дійшов угоди з Туреччиною щодо надання країні трьох мільярдів євро в обмін на допомогу у скороченні потоку біженців, більшість яких прибувають до країн ЄС з Близького Сходу через Туреччину.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>