Молдавський спікер спантеличений: владу практично повернули народу

Молдавський спікер спантеличений: владу практично повернули народу

1546
Ukrinform
Глава парламенту Молдови Андріан Канду назвав несподіваним рішення Конституційного суду повернутися до прямих виборів президента на всенародному голосуванні.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Нам необхідно обговорити з парламентаріями, які будуть подальші кроки з виконання рішення Конституційного суду. Дуже складно, коли правила гри змінюються під час гри, проте нам необхідно змінити чинне законодавство з обрання президента», - зазначив спікер.

Він наголосив також, що нинішнім рішенням КС владу практично повернули народу.

На думку експертів, складність нинішньої ситуації полягає в тому, що мандат чинного президента Ніколае Тімофті закінчується в середині березня цього року.

Як повідомлялося, Конституційний суд Молдови сьогодні ухвалив, що країна має повернутися до процедури всенародного обрання президента, як це було до 2000 року. Чинну процедуру обрання глави держави парламентом визнано також неконституційною.

З 2000 року президента в Молдові обирає парламент. За кандидата на посаду глави держави мають проголосувати не менш як 61 зі 101 депутата парламенту. Якщо президента не обирають після двох турів голосування, чинний глава держави зобов'язаний розпустити парламент і призначити дострокові парламентські вибори.

Рішення Конституційного суду остаточне й оскарженню не підлягає.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-