Нові правила для держслужбовців викликали шквал критики - австралійські ЗМІ

Нові правила для держслужбовців викликали шквал критики - австралійські ЗМІ

6555
Ukrinform
Україна заборонила урядовцям публічно критикувати роботу державних установ та своїх колег після викриття повільного прогресу у боротьбі з корупцією, яке сталося минулого місяця.

Про це йдеться у матеріалі Алессандри Прентіс, журналістки AAP.

"Голосні відставки міністра економіки Абромавічуса та генерального прокурора Шокіна, що відбулися у лютому, свідчать про провал керівництва Києва щодо виконання обіцянок усунути вплив корпоративних інтересів на формування політики", - вважає вона.

Правило «лояльності» є одним з нововведень, що викладені у кодексі етики держслужбовців, яких чиновники повинні дотримуватися, інакше до них буде застосовано дисциплінарні заходи відповідно до постанови, розміщеної на сайті уряду.

"Уряд вирішив запровадити стандарти етичної поведінки для державних службовців, щоб відновити довіру суспільства до роботи державних органів і посадових осіб", - цитує постанову Прентіс.

Цей крок відразу ж викликав критику з боку деяких державних службовців, які вбачають у ньому удар по свободі слова. Так у своєму повідомленні у Facebook Олена Мініч, керівник відділу в міністерстві економіки, сказала, що нові правила, схоже, були створені терміново і прийняті на хвилі звинувачень Абромавічуса.

«Маленький документик... в найкращих традиціях комуністичного періоду, точніше в традиціях Сталіна і Берії», – пише Мініч.

До слова, губернатор Одещини Міхеїл Саакашвілі на антикорупційному форумі в Вінниці вже заявив, що не має наміру дотримуватися прийнятої урядом України постанови, яке забороняє критику влади.

«Згідно з постановою, держслужбовці повинні дотримуватися такі принципи: гідна поведінка, лояльність, політична нейтральність, сумлінність, служіння державі. Це має передбачати позитивний імідж держави і утримання від прояву публічної критики держорганів і посадових осіб. Я думаю, що за такі речі в Україні вже один раз змінилася влада. Це було два роки тому», - цитує Саакашвілі телеканал «112 Україна».

На думку австралійської журналістки, майбутнє українського уряду сумнівне, якщо прем'єр-міністр Арсеній Яценюк не зможе зміцнити коаліцію та уникнути дострокових виборів після того, як він ледве подолав вотум недовіри в парламенті у лютому.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-