В Австралії хочуть дозволити монополію на ЗМІ

В Австралії хочуть дозволити монополію на ЗМІ

1208
Ukrinform
Уряд Прем’єр-міністра Австралії Малколма Тернбулла схвалив радикальні зміни до законів про власність ЗМІ Австралії, що може викликати низку великих злиттів і поглинань.

Про це повідомляє The Age.

У понеділок погоджений пакет реформ, який включає відміну «правила охоплення» і «правила два з трьох» вніс до парламенту міністр зв'язку Мітч Файфілд.

«Правило охоплення» забороняє телевізійним мережам вести мовлення для більш ніж 75 відсотків населення. У свою чергу «правило два з трьох» забороняє медіа-власникам одночасно контролювати газету, теле- і радіостанцію на одному й тому ж ринку.

Запропоноване урядом скасування «правила два з трьох» викликає більше критики через побоювання втрати різносторонності ЗМІ. Опозиційна Лейбористська партія Австралії заявила про стурбованість змінами, оскільки це може дозволити великим власникам розширити свій контроль на основних ринках.

Передбачається, що в рамках домовленостей можливою є відмова від «правила охоплення». У цьому випадку будуть введені в дію нові норми для захисту місцевого контенту в регіональних зонах. Більш жорсткі рамки для регіонального контенту – засновані на розширенні поточної «системи балів» для місцевого контенту – були затребувані громадянами в рамках переговорів.

Регіональні мовники у свою чергу стверджують, що їм і без цього доводиться постійно боротися з фінансовими викликами, а тому введення надмірно обтяжливих зобов'язань поставить їх під ще більший тиск.

Представник тіньового міністра зв'язку Джейсона Клера сказав, що опозиція не підтримає змін, поки уряд не представить законодавства щодо захисту регіональних мовників.

Таким чином лейбористи підтримають скасування «правила охоплення», проте норму, про скасування «правила два з трьох» відправлять на доопрацювання до комітету сенату, що призведе до затримки процесу.

Попри радикальні пропозиції уряду на медійному ринку, жодних змін до переліку спортивних програм, що повинні бути доступними для безкоштовного перегляду в ефірі будь-якого, у тому числі комерційного каналу, внесено не було. Таким чином уряд намагається не привертати громадської уваги до запропонованих змін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-