Асад готовий до перемир’я на своїх умовах

Асад готовий до перемир’я на своїх умовах

1684
Ukrinform
Президент Сирії Башар аль-Асад готовий наказати своїм військам припинити вогонь, якщо «терористи» не стануть використовувати перемир’я на свою користь, а іноземні держави – для збільшення підтримки опозиції.

Про це Асад розповів у інтерв’ю іспанській газеті El Pais.

«Ми вже сказали, що готові припинити військові операції, але це пов’язано із більш важливими факторами… такими, як не дозволити терористам використати затишшя для покращення своїх позицій», - сказав Асад.

Він додав, що будь-яке перемир’я має гарантувати, що «інші країни, особливо Туреччина, не надсилатимуть терористів і зброю та не надаватимуть їм будь-яку логістичну підтримку».

Асад наголосив, що його сили вже близькі до взяття під повний контроль північного міста Алепо та просуваються до контрольованої ІДІЛ провінції Ракка.

За його словами, наступним кроком після повернення контролю над усією територією країни стане формування уряду національної єдності, який закладе основи нової конституції та загальних виборів.

Зазначимо, що офіційний Дамаск називає терористами усі політичні та військові сили, які виступають за зміну правлячого режиму. Туреччина, сунітські держави регіону та західні країни допомагають повстанцям, які воюють проти Асада. Натомість його підтримують Іран, Росія та ліванська Хезболла.

Нагадаємо також, що це вже далеко не перша спроба домовитися про припинення вогню протягом останніх місяців, втім жодного разу досягти фактичного перемир’я на всій території країни не вдавалося.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-