Росія вимагає $3 мільярди «боргу Януковича» через суд

Росія вимагає $3 мільярди «боргу Януковича» через суд

Укрінформ
Росія в середу подала позов проти України до Високого суду Лондона щодо стягнення боргу в 3 млрд дол.

Про це заявив міністр фінансів РФ Антон Силуанов, повідомляє РІА Новини.

"Сьогодні Мінфін Росії подав судовий позов проти України до Високого суду Лондона з метою стягнення заборгованості за облігаціями України номінальною вартістю 3 мільярди доларів США і відшкодування судових витрат Російської Федерації", - сказав Силуанов.

За його словами, позов був поданий після "неодноразових безуспішних спроб" закликати Україну до конструктивного діалогу про реструктуризацію заборгованості і визнати той факт, що єврооблігації, які належать Росії, є офіційним кредитом і вимоги щодо них мають бути врегульовані на умовах, кращих, ніж були запропоновані Україною своїм приватним кредиторам.

Раніше Мінфін РФ заявив, що з 1 січня вжив заходів для початку судового розгляду щодо "боргу Януковича". 

Нагадаємо, Росія придбала урядові облігації України на суму 3 млрд дол. в кінці 2013 року. Цей крок аналітики вважають винагородою Москви за рішення тодішнього президента Віктора Януковича відмовитися від планів укладення Договору про асоціацію з Євросоюзом. Янукович був усунутий від влади в лютому 2014 року на тлі масштабних протестів проти цього рішення.

В кінці серпня 2015 року найбільші держателі українських євробондів погодилися списати 20% номінальної вартості зобов'язань, що становить 18 млрд дол. Росія на списання не погодилася. Уряд України 18 грудня ввів мораторій на виплату цього боргу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-