Польща відновлює розслідування Смоленської катастрофи

Польща відновлює розслідування Смоленської катастрофи

Укрінформ
У Польщі вже на цьому тижні почне діяти нова спеціальна урядова комісія, яка від початку розслідуватиме причини та обставин, що призвели до Смоленської катастрофи.

Про це в ефірі телеканалу TVP Info заявив речник міністра національної оборони (МНО) Польщі Бартломей Місевич.

"Міністр національної оборони на 99% ще на цьому тижні створить комісію з розслідування авіакатастроф державної авіації. Вона, де-факто, від початку розпочне чесно і ретельно досліджувати причини Смоленської катастрофи, починаючи від тендеру на ремонт Туполева (розбитий Ту-154М – ред.) і завершуючи кінцевою фазою польоту літака",- наголосив Місевич.

За його словами, до складу комісії входитимуть більше десяти досвідчених експертів з Польщі і закордону.

Нещодавно на сайті польського урядового центру законодавчих актів опубліковано проект змін до розпорядження глави Міноборони Польщі щодо організації роботи комісії з розслідування авіакатастроф державної авіації. Проектом передбачається відновлення міністром розслідувань, зокрема Смоленської катастрофи, у випадку появи нових даних чи обставин, що могли суттєво вплинути на причини трагедії.

В 2011 році Міжнародний авіаційний комітет у Москві, а також польська урядова комісія тодішнього глави МВС РП Єжи Міллера, попри часткові розбіжності у відповідальності сторін, основними причинами катастрофи назвали помилки пілотів президентського літака. Правляча сьогодні в Польщі коаліція партії "Право і Справедливість" (PiS) вважає ці висновки обох комісій хибними. У PiS не виключають, що причиною авіакатастрофи могло стати спрацювання вибухового пристрою на борту літака. Зокрема, так вважає парламентська комісія з розслідування причин катастрофи, до якої у минулому складі Сейму РП входили політики PiS під керівництвом нинішнього глави Міноборони Польщі Антонія Мацеревича.

Нагадаємо, на світанку 10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому "Північний" у Смоленську розбився літак Ту-154М, яким польська державна делегація направлялася на відзначення 70 річниці Катинського злочину. В результаті катастрофи загинули всі 96 осіб, які перебували на борту літака: президентське подружжя Леха та Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі, громадські активісти.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-