Польща подала ще один позов на Газпром в арбітраж

Польща подала ще один позов на Газпром в арбітраж

Укрінформ
Польська державна нафтогазова компанія (PGNiG) 1 лютого подала ще один позов на російський “Газпром” у Стокгольмський арбітраж щодо зміни ціни на газ у довгостроковому контракті між компаніями.

Про це йдеться в заяві прес-служби PGNiG, інформує варшавський кореспондент Укрінформу.

«Польська державна нафтогазова компанія інформує, що 1 лютого 2016 року компанія подала позов на ВАТ “Газпром” і ВАТ “Газпром Експорт” про судовий процес у Стокгольмському арбітражному суді. Подання позову є елементом арбітражу, який PGNiG ініціювала 13 травня 2015 року у справі зміни цінових умов у довгостроковому контракті на закупівлю природного газу від 25 вересня 1996 року»,- йдеться в заяві польської компанії.

Зазначається, що ці дії мають на меті адаптувати газовий контракт 1996 року між компаніями до нинішньої ситуації на європейському ринку природного газу.

Попри судовий розгляд справи у Стокгольмі, у польській компанії не виключають можливості ведення торговельних переговорів з російською стороною щодо досягнення згоди у цьому питанні.

Нагадаємо, PGNiG звернулася до “Газпрому” про перегляд ціни на газ ще в листопаді 2014 року, залишаючи за собою право подавати на російську компанію до арбітражного суду, якщо сторони не дійдуть згоди упродовж шести місяців, як це передбачає так званий Ямальський контракт. Оскільки сторони не дійшли згоди, польська компанія торік у травні подала позов щодо “Газпрому” у Стокгольмський арбітраж.

Ямальський контакт 1996 року передбачає поставки щороку до 10,2 млрд куб. м російського газу у Польщі до 2022 року включно. У 2012 році польська компанія подала на “Газпром” до Стокгольмського арбітражного суду і добилася від російської сторони знижки у більш як 10%.

З метою зниження енергетичної залежності від РФ Варшава розглядає можливість будівництва газопроводу до Норвегії. За інформацією PGNiG, з кінця січня до 2022 року компанія хоче отримати технічну можливість транспортувати кілька мільярдів кубометрів газу з півночі. Ця тема, ймовірно, буде предметом переговорів між главами польського та норвезького урядів Беатою Шидло і Ерною Солберг у вівторок в Осло.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-