Латвія побачила шанс блокувати квоти на біженців

Латвія побачила шанс блокувати квоти на біженців

860
Ukrinform
Латвія не має наміру змінювати позицію і надалі виступатиме проти введення обов'язкових квот на прийом біженців.

Про це заявив міністр закордонних справ Латвії Едгарс Ринкевич, інформує LSM.

"Якщо кілька місяців тому Латвії ще не вдалося б зібрати так звану "кваліфіковану меншість", що дозволяє блокувати рішення установ Євросоюзу, то тепер така імовірність вже є, про що свідчать закулісні переговори", - наголосив міністр.

Утім, Едгарс Ринкевич закликає Латвію бути готовою до участі в єдиній прикордонній службі ЄС, якщо таку буде створено. Крім того, треба готуватися до роботи зі зміцнення власних кордонів.

На запитання, наскільки обгрунтовані чутки про розпад Шенгенської зони, міністр відповів, що ще влітку попереджав про імовірність такого сценарію. Якщо ЄС не зможе впоратися з напливом біженців і на кордонах держав буде введений паспортний контроль, це може призвести до кінця Шенгену.

"Аналогічні настрої висловив і номінований президентом кандидат у прем'єри Маріс Кучинскіс. За його словами, якщо раніше на нашу країну тиснули, що вона стане єдиною, хто не хоче приймати біженців, то тепер "в цьому питанні ми не самотні", - наголосив Ринкевич.

Нагадаємо, за даними агентства ООН у справах біженців, з початку минулого року в Європу морем дісталися більш ніж мільйон біженців і мігрантів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-