Колобов може отримати політичний притулок в Іспанії

Колобов може отримати політичний притулок в Іспанії

Укрінформ
Національна судова палата Іспанії ухвалила рішення не видавати Україні Юрія Колобова, міністра фінансів в уряді Миколи Азарова.

Представник НСП у бесіді з DW відмовився коментувати рішення щодо Колобова, зауваживши, що, на думку суддів, матеріали справи, котрі надіслала українська сторона, свідчать, що "розслідування перебуває в недостатньо просунутій фазі".

Другий офіційний аргумент НСП на користь невидачі Колобова: "Справи, порушені українською прокуратурою щодо трьох осіб, які вважались його співучасниками, закриті через відсутність доказів". Йдеться про колишнього заступника міністра фінансів України Анатолія Марковського і про двох представників приватної компанії (їхні прізвища і назва компанії у постанові не наводяться), в інтересах якої, імовірно, діяв Колобов в історії довкола "Укртелекому". Тим не менше, за словами представника НСП, іспанське правосуддя готове знову розглянути питання про видачу підозрюваного, якщо "обвинувачення на його адресу будуть конкретнішими".

Опитані виданням правники не бачать особливих перспектив для екстрадиції екс-міністра, "навіть якщо Україна й надішле додаткові матеріали за його справою". І припускають, що Колобову можуть надати політичний притулок уже найближчим часом.

Колобов проживав в Іспанії з 2014 року - після зміни влади в Києві. У березні 2015 року він був заарештований за запитом української прокуратури, яка звинуватила його в завданні матеріального збитку державі в ході приватизації "Укртелекому". Розглянувши справу Колобова, судді НСП вирішили, що поки що немає підстав для видачі підозрюваного. Утім, вони допустили можливість повторного розгляду справи про екстрадицію. 

У 2015 році Колобов попросив політичного притулку в Іспанії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-