У Бразилії - найбільша в історії країни епідемія вірусу Зіка

У Бразилії - найбільша в історії країни епідемія вірусу Зіка

1411
Ukrinform
У Бразилії з жовтня зареєстрували близько 4 тисяч випадків захворювання на мікроенцефалію – народження дитини з дуже маленькою головою від матері, зараженої вірусом Зіка. 

За останній тиждень їх кількість зросла приблизно на 400.

Про це пише dt.ua.

Статистика дозволяє говорити про найбільшу епідемію вірусу в історії країни.

У міністерстві охорони здоров'я Бразилії повідомили, що зареєстровані вже п'ять випадків загибелі від вірусу новонароджених немовлят. Ще в 44 випадках дитячої смерті експерти лише припускають, що причиною міг бути вірус Зіка.

Як зазначається у повідомленні, медики б'ють на сполох і в сусідній Колумбії, де кількість випадків захворювання вірусом перевищує 13 тисяч, і в Болівії, де вірус вперше виявили у вагітної жінки.

Раніше американські служби попередили своїх громадян про небезпечне поширення в 14 країнах і на територіях Центральної та Південної Америки лихоманки Зіка.

Фахівці нагадують, що вперше вірус Зіка виявили у 1947 році. Він невиліковний, єдиний спосіб протистояти вірусу це боротися москітами, що розносять його. До недавнього часу захворювання було помічене лише в країнах Африки й Азії, а також в острівних державах тихоокеанського регіону. Існує припущення, що вірус був завезений до Бразилії під час чемпіонату світу з футболу в 2014 році.

Про ситуацію поінформовано Всесвітню організацію охорони здоров'я.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-