Парламент Киргизії денонсує угоди з Росією про будівництво ГЕС

Парламент Киргизії денонсує угоди з Росією про будівництво ГЕС

1284
Ukrinform
Парламент Киргизії денонсує угоди з Російською Федерацією про будівництво та експлуатації Верхньо-Наринського каскаду ГЕС і ГЕС Камбар-Ата - 1.

Рішення має бути прийнято на пленарному засіданні сьогодні, пише Інтерфакс.

"Сьогодні ми (депутати - ІФ) повинні проголосувати, схвалити чи ні дану денонсацію, у разі позитивного рішення у російської сторони буде час у шість місяців, щоб у свою чергу анулювати цю угоду чи ні", - сказав депутат фракції "Ата-Мекен" ("Вітчизна"), член міжнародного комітету з оборони Бахадир Сулейманов.

За його словами, парламентарям необхідно розібратися, наскільки ефективно використовувалися російські кошти, два транші по $30 мільйонів, з яких, за даними міністерства енергетики та промисловості Киргизії, були витрачені $37 мільйонів.

"Це питання необхідно розглянути хоча б тому, що були затримки з графіком робіт, є інформація, що самі роботи проводилися за завищеними тарифами і головне, якщо Киргизії доведеться повертати вже витрачені на проект і перші роботи гроші Росії, чи не ляже це тягарем на платників податків", - додав парламентарій.

В уряді Киргизії раніше заявили, що однією з причин рішення про денонсацію угод з РФ є відсутність рішень щодо фінансування проектів, також запропоноване російською стороною серйозне здорожчання кредитних коштів, які можуть бути залучені для будівництва ГЕС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-