У ЄС уточнили, які саме санкції зняли з Ірану

У ЄС уточнили, які саме санкції зняли з Ірану

Укрінформ
З Ірану знімаються не всі санкції та обмеження, а лише економічні і фінансові обмеження, які пов'язані з його ядерною програмою.

Про це йдеться у інформаційній записці ЄС щодо скасування санкцій Євросоюзу проти Ірану, повідомляє "Європейська правда".

У документі наголошується, що санкції та обмеження, які безпосередньо не пов'язані з іранською ядерною програмою, залишаються в силі.

"Ці санкції стосуються у першу чергу санкції, що відносяться до ракетних технологій, обмеження на передачі деяких технологій і деяких видів діяльності в ядерній галузі, заходи, що стосуються деяких металів та комп'ютерного забезпечення", - пише видання.

Зберігаються також інспекції вантажів, які прямують до Ірану і з Ірану, обмеження на бункерування суден.

"Залишаються в силі введені Євросоюзом санкції, пов'язані з ситуацією в області прав людини в Ірані, з підтримкою тероризму та іншими обставинами, які не є частиною Спільного комплексного плану дій", - підкреслюється в документі.

"Обмежувальні заходи залишаються в силі щодо іранських (юридичних і фізичних) осіб, які внесені до списків ЄС у зв'язку з санкційними режимами за тероризм і Сирії (і будь-якими іншими санкційними режимами ЄС)", - зазначено в інформаційній записці.

Раніше повідомлялося, що світові лідери погодились на скасування жорстких санкцій проти Ірану в обмін на дотримання Тегераном своїх зобов'язань щодо обмеження розробки ядерної зброї.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-