Польща створює нову комісію з розслідування Смоленської катастрофи

Польща створює нову комісію з розслідування Смоленської катастрофи

Укрінформ
Уряд Польщі створить нову державну комісію з розслідування Смоленської катастрофи, яка має врахувати помилки роботи попередньої комісії екс-глави МВС Єжи Міллера в уряді Дональда Туска, що опублікувала свій звіт влітку 2011 року.

Новий глава міністерства національної оборони (МНО) Польщі Антоній Мацеревич заявив про створення комісії вже на наступному тижні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Польщі.

"Цими днями завершується робота над створенням нової комісії з розслідування авіакатастроф, і справа Смоленської трагедії досліджуватиметься компетентними, чесними фахівцями найвищого рівня, зокрема й міжнародними, які хочуть встановити правду (щодо обставин катастрофи – ред.)", - заявив Мацеревич.

Як зауважив нещодавно міністр, нова комісія повинна буде врахувати результати досліджень парламентської групи і групи незалежних науковців, яка під керівництвом Мацеревича з 2011 року досліджувала причини й обставини катастрофи.

На переконання експертів групи Мацеревича, у роботі та висновках польської урядової комісії Міллера були серйозні прорахунки. Група Мацеревича і комісія Міллера розійшлися у висновках щодо причин катастрофи: урядова комісія Міллера наполягає на помилках пілотів президентського Ту-154М як основній причині катастрофи, а група Мацеревича - на версії вибуху сторонніх предметів на борту авіалайнера.

Глава польського уряду Беата Шидло поінформувала кілька днів тому про закриття інтернет-сторінки, де містився звіт урядової комісії Міллера.

На даний момент слідство у справі Смоленської катастрофи веде Головна військова прокуратура Польщі. В цьому році вона висунула обвинувачення двом російським контролерам руху у Смоленську за ненавмисне доведення до катастрофи і просить російську сторону про дозвіл допитати їх у Польщі в якості підозрюваних.

Лідер партії "Право і Справедливість" (PiS) Ярослав Качинський неодноразово заявляв, що відповідальність за неналежну підготовку візиту загиблого президента Лєха Качинського та осіб, які його супроводжували, а відтак і за катастрофу літака лежить безпосередньо на тогочасному прем’єр-міністрові РП Дональду Туску і главі МЗС Радославі Сікорському.

Нагадаємо, вранці 10 квітня 2010 року в результаті падіння польського урядового Ту-154М поблизу Смоленська загинуло 96 осіб, присутніх на борту літака: президент Польщі Лєх Качинський, а також представники політичної, військової, громадської та релігійної еліти країни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-