РФ в Сирії спробує створити нову псевдо-державу - розвідка США

РФ в Сирії спробує створити нову псевдо-державу - розвідка США

607
Ukrinform
Посилення активності Росії в Сирії може означати, що Кремль і там спробує створити якусь псевдодержаву.

До такого висновку прийшли аналітики американської приватної розвідувальної компанії Stratfor.

На їхню думку, Росія, швидше за все, буде допомагати «відокремитися» алавітам - послідовникам езотеричного напрямку шиїтського відгалуження ісламу. Крім того, Кремль може згадати і про Нагорний Карабах.

"Ми бачимо все більше доказів того, що Росія і Азербайджан, можливо, домовляються порушити статус-кво відносин між Азербайджаном і Вірменією, причому Росія буде готова в цьому випадку відправити до регіону своїх миротворців", - йдеться в доповіді компанії.

Зазначається, що Путін використовує всі можливості і готовий платити високу ціну за присутність у всіх стратегічних регіонах від Сирії до Карабаху.

"Анексія Криму в перспективі дає Путіну доступ в Середземномор'я, а значить, дозволить впливати на результат політичних ігор в Леванті (в Сирії, Лівані та Ізраїлі, - ред.). Угода з Азербайджаном, поряд з наявними Абхазією і Південною Осетією, дозволить розширити сферу впливу Росії далі на південь", - пишуть аналітики Stratfor.

Читайте також: Розвідка США: Перемир'я на Донбасі та ескалація в Сирії - це план Кремля

Сирія може використовуватися Кремлем як можливість тиску на США - Вашингтону потрібна Москва для боротьби з «Ісламською державою». На заміну можна зажадати деяких геополітичних поступок.

"Але при будь-якому сценарії Росія не виведе війська з Донбасу. Цей регіон зараз для Кремля в пріоритеті, він буде утримувати його за всяку ціну. Якщо Україна потрапить під значний вплив або контроль західних сил, російський південно-західний фланг оголиться", - відзначають аналітики.

На думку експертів, Кремль хотів би закріпитися на лівому березі Дніпра, але не має достатніх сил для цього.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-