Шмигаль - про $411 мільярдів на відновлення: Це без урахування руйнувань на окупованих територіях

Шмигаль - про $411 мільярдів на відновлення: Це без урахування руйнувань на окупованих територіях

Укрінформ
Відновлення економіки України після завершення розв’язаної росією війни коштуватиме, за оцінками Світового банку, 411 млрд доларів, але наразі ця сума не включає втрати інфраструктури, житла та бізнесу на окупованих територіях.

Про це Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив у Телеграмі.

"Разом зі Світовим банком представили сьогодні оновлену Швидку оцінку завданої шкоди та потреб на відновлення (RDNA2). Згідно з нею, потреби нашої держави на відбудову зросли до 411 млрд доларів. ... Сума завданої шкоди та потреб на відновлення наразі не включає дані про втрати інфраструктури, житла та бізнесу на окупованих територіях. Коли сили оборони їх звільнять, очікуємо, що дані будуть доповнені, а уряд негайно розпочне роботи з відновлення на цих територіях", - написав Шмигаль.

Він додав, що проведення другого етапу RDNA2 – це важливий елемент у стратегії відновлення України.

"Енергетична інфраструктура, житло, критична інфраструктура, економіка та гуманітарне розмінування — наші п'ять пріоритетів на цей рік. Частину робіт із відбудови вже було зроблено, і я вдячний за це нашим партнерам із ЄС, США та Світового банку", - додав глава уряду.

Він також висловив вдячність Світовому банку за актуальний та ґрунтовний аналіз, який стане для України та партнерів важливим інструментом реалізації проєктів відновлення, яке вже розпочалося.

Як повідомлялося, за підрахунками Світового банку, відновлення економіки України після завершення розв’язаної росією війни коштуватиме 411 млрд доларів, що у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році. Загальна сума необхідних коштів різко зросла порівняно з оцінкою у 349 млрд доларів, оприлюдненою у вересні минулого року.

За даними Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, росія внаслідок повномасштабної агресії завдала Україні збитків та руйнувань на 600-750 мільярдів доларів, станом на початок 2023 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-