В Україні планують побудувати інноваційний хаб для реабілітації військових

В Україні планують побудувати інноваційний хаб для реабілітації військових

Укрінформ
В Україні планують побудувати інноваційний реабілітаційний хаб «Захисник» для тяжкопоранених військових, де окрім медичної та психологічної допомоги їм надаватимуть можливість працювати та опановувати нові професії.

Про це на пресконференції в Укрінформі повідомила автор проєкту журналістка Ганна Максимчук.

"Хаб буде інноваційним... Ми розуміємо, що 80% травм у військових пов'язані з ампутацією, і вони змушені будуть адаптуватися до соціального життя. Тому ми вирішили також з військовими зробити хаб, де вони зможуть працювати. Буде невеличка ферма, швацька і гончарна майстерні, ресторани", - сказала вона.

Максимчук додала, що за зароблені кошти військові зможуть допомогати собі та своїм родинам.

Реалізація проєкту займе рік, будівництво планується на території Макарівського району Київської області. Хаб буде повністю незалежним від енергетичної системи та водопостачання, а також на його території буде передбачено можливість сміттєпереробки.

Автор проєкту зауважила, що у хабі військові також отримуватимуть необхідну медичну та психологічну реабілітацію.

До його діяльності долучаться відомі українські митці, спортсмени, медійники, бізнесмени. Вони допомагатимуть зокрема, у зборах коштів.

У коментарі кореспондентові Укрінформу Максимчук розповіла, що загальна вартість проєкту становитиме до 7 мільйонів доларів, і 5 грудня стартує збір донатів.

"Сенс у тому, щоб кожен військовий, який зазнав ампутації, незалежно від рівня та стану здоров'я, отримав роботу і проходив реабілітацію не лише медичну та психологічну, а й зміг соціалізуватися через працю, прекваліфікуватися, опанувати нову професію. Щоб зміг реалізуватись після війни", - пояснила вона.

Про рішення телеканалів «ДОМ» та «FREEDOM» долучитись до медійної підтримки проєкту, зокрема з метою збору коштів, оголосила їхній генеральний директор Юлія Островська.

"Ми зможемо розповісти не тільки в Україні про це, а й на закордонну аудиторію..., донести до світу і до українців поза межами України. Ми підтримуємо і багато інших проєктів, але розуміємо, що це потрібна ініціатива, оскільки після перемоги важливо соціалізувати людей, які повертаються з фронту", - сказала Островська.

Народна артистка України Ольга Сумська також долучилась до проєкту та наголосила, що військові з ампутованими кінцівками мають велику жагу до життя і можуть дуже багато зробити для України, тож будівництво реабілітаційного хабу дуже важливе.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-