Росія зіллється у каналізацію історії: дайджест російської пропаганди за 3 травня

Росія зіллється у каналізацію історії: дайджест російської пропаганди за 3 травня

Укрінформ
Голова МЗС РФ з антиєврейської риторики перейшов на антиізраїльську. А режисери-пропагандисти псують відносини з Казахстаном і мріють про концтабори 

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи російської пропаганди за 3 травня.

  1. Лавров втратив Землю Обітовану
  2. Кеосаян образив Казахстан і що з цього вийшло
  3. Шахназаров мріє про російський варіант «Т- 4»
  4. Гундяєв викладає пастві історію
  5. Соловйов шукає квартиру в окупованому Маріуполі?

Лавров втратив Землю Обітовану

Як діє нормальний дипломат після того як зробить скандальне висловлювання? Скаже, що «його неправильно зрозуміли», поскаржиться на «труднощі перекладу», або на крайній випадок звинуватить журналістів у тому, що «його слова вирвали з контексту».

Як діє головний дипломат Росії Лавров наступного дня після того, як робить антиєврейські висловлювання? Звинувачує Ізраїль  у «підтримці неонацистського режиму в Києві».

НАСПРАВДІ, якщо в когось були якісь ілюзії про те, що Лавров, що називається, «затупив» в ефірі італійського телеканалу Rete 4, то після цих його слів надії остаточно розвіялися.

Реакція не забарилася. Ізраїльське видання Haaretz повідомляє, що Єрусалим схиляється до відправки Києву оборонної військової допомоги, чого раніше не робилося. Також видання пише, що Ізраїль зняв заборону з Естонії на надання Україні озброєння власного виробництва.

А це: протитанкові ракети Spike, комплекс берегової охорони Blue Spear і ракети нового покоління Gabriel 5. Таким чином, Москва до колекції своїх міфів, якими виправдовує війну в Україні, відтепер може сміливо додати й так звану «світову єврейську змову». Багатьом пересічним росіянам, які в тому, що в їхньому «крані немає води» звикли винити кого-завгодно тільки не себе, це сподобається.

А якщо Москва і надалі продовжить свою антиізраїльську риторику (а вона продовжить, адже команду «фас» пропагандисти вже вловили), то можна не сумніватись, що Ізраїль, який має величезний практичний досвід бойових дій, вдасться до більш рішучої підтримки України. Про що, власне, і пише МЗС РФ.

Кеосаян образив Казахстан і що з цього вийшло

Про магістральні наративи та меседжі для міжнародної та російської аудиторії головної редакторки телеканалу RT Маргарити Симоньян ми нещодавно розповідали.

А ось з недавньої творчості її чоловіка – режисера Тиграна Кеосояна, давно відомого своїми українофобськими, расистськими, шовіністичними заявами та відвертою пропагандою. 

Після того, як Казахстан скасував парад на честь дня перемоги, Тигран виступив з відверто провокаційними тезами на адресу казахів.

НАСПРАВДІ, з казахстанським кейсом Кеосаяна вийшло аналогічно як і з ізраїльським Лаврова. Хотів спровокувати і спровокував. Спочатку Кеосаян нарвався на відповідь багатьох казахстанських блогерів, потім поважних сенаторів з різноманітних жусів, а згодом і прес-секретар МЗС Казахстану Айбек Смадіяров заявив, що Кеосаян може стати персоною нон-грата в його країні.

А 3 травня МО Казахстану офіційно повідомило, що не відправлятиме своїх військових на Донбас на запит ОДКБ. Пізніше стало відомо про офіційний візит президента країни Касим-Жомарта Токаєва в Туреччину на зустріч з Реджепом Тайїпом Ердоганом. В офіційному повідомленні про майбутні переговори йдеться буквально наступне: «Президент Казахстану наголосив на важливій ролі Організації тюркських держав з погляду розширення економічних, гуманітарних та культурних зв’язків».

Як бачимо, навіть Казахстан, який має величезний кордон з Росією, і мав би, на думку Москви, сидіти нижче трави у своєму степу, шукає шляхів звільнення з її «братніх обіймів». І небезпідставно вважає, що йому буде спокійніше у тюркському світі, ніж в «русском мире» з його символом «Z».

У боротьбу з рашистською символікою вступили не лише прості казахстанці, а й поліція: власникам автомобілів із відповідними наклейками загрожує цілком реальний штраф. Сигнал більш ніж красномовний. А у ще одній країні ОДКБ – Киргизстані – Z-символіка заборонена офіційно, на державному рівні.

Ізраїльський і казахстанський – останні (за хронологією) яскраві приклади того, що у своїй пропагандистський стрілянині навколо себе по всім «хто не з нами» Росія стріляє сама собі в ногу. В цьому не було б нічого дивного, якби вона водночас не волала, що не хоче ні в кого стріляти.

Шахназаров мріє про російський варіант «Т-4»

Із тієї ж серії «хто не з нами, той проти нас» і мрії про концтабори від ще одного режисера Карена Шахназарова, який вважає, що «противники літери Z повинні розуміти, що їх не пошкодують. Тут уже все по-серйозному: концтабори, перевиховання, стерилізація».

НАСПРАВДІ, це повністю нацистська риторика, яка вже колись отримала практичне втілення у так званій «Акції Тірґартенштрассе 4» (Т-4). Так гітлерівські нацисти називали свою євгенічну програму зі стерилізації, а згодом і фізичного знищення душевнохворих, розумово відсталих та спадково хворих. Знищенню підлягали непрацездатні особи (люди з інвалідністю та хворі понад 5 років). Спочатку винищували тільки дітей до 3-х років, а потім і всіх без розбору.

На плакаті написано: «Цей хворий за життя обходиться народу в 60 000 рейхсмарок. Громадянин, це й твої гроші! Опубліковано у щомісячному журналі Бюро расової політики НСДАП «Нові люди» (близько 1938 року)

На плакаті написано: «Цей хворий за життя обходиться народу в 60 000 рейхсмарок. Громадянин, це й твої гроші! Опубліковано у щомісячному журналі Бюро расової політики НСДАП «Нові люди» (близько 1938 року)

З літа 1940 року психіатричних пацієнтів, у тому числі єврейської національності, посилали до спецзакладів, а потім знищували в газових камерах у рамках програми «Т-4» виключно на підставі їхнього походження. На початку 1941 року виник план використання досвіду «T-4» для розвантаження вже переповнених на той час концтаборів від тих, кого нацисти вважали баластом. Цей план отримав кодову назву «14f13». Він виявився підготовчим етапом нової програми «Остаточне рішення», яка й передбачала знищення євреїв.

Ось така історія зі страшного минулого, яку пропонують повернути на російському телебаченні, де всіх, хто проти Росії вважають «душевно та спадково хворими і розумово відсталими». У когось ще є сумніви про те, що коїться в голові у режисерів Росії майбутнього? 

Гундяєв викладає пастві історію

З цієї ж серії і заява патріарха РПЦ Кирила (в миру – Гундяєва), виголошена 3 травня під час літургії у в Архангельському соборі Кремля (політінформація під час літургії – це така особливість казенного російського православ’я).

«Ми ні з ким не хочемо воювати! Росія ніколи ні на кого не нападала! Це дивно – така велика і могутня країна ніколи ні на кого не нападала!», – «викарбував» як перед строєм політрук в рясі Гундяєв.

НАСПРАВДІ, цей патріарший фейк можна, навіть, не розвінчувати. Настільки він безглуздий. Але в Архангельському соборі поховано чимало (загальною кількістю у 46 осіб) російських князів та царів, і більшість них були аж ніяк не пацифістами. Про що свідчить велика і кривава історія про те, як звичайний уділ Володимиро-Суздальського князівства поступово перетворився на монстра з територією трохи менше усієї Південної Америки. 

Соловйов шукає квартиру в окупованому Маріуполі? 

Але навіть такої величезної території їм замало. Ось топ-пропагандист Соловйов 3 травня виклав фото, де позує у тимчасово окупованому українському Маріуполі.

Що він там робить – не зрозуміло. Довести, який він хоробрий? Але навіщо тоді йому бронежилет, якщо Маріуполь настільки вже «звільнений над нацистів», що там збираються навіть провести акцію «Безсмертний Безумний полк»? Показати, що «Маріуполь наш»? Але те, що він тимчасово окупований, абсолютно не означає, що він російський.

Доведено викраденим окупантами екс-мером Херсона Володимиром Миколаєнком, що зіпсував інтерв’ю «Известиям», які вимагали, щоб український політик спростував свою заяву про те, що Шухевич – герой.

Однак, усе пішло не за планом, який, очевидно, полягав у тому, щоб показати «перевихованого» українського мера. «Якщо це звання Героя йому дала країна, значить для неї він – герой. Він воював на боці України. Він не воював за нацистську Німеччину. Він воював за Україну», – заявив Миколаєнко. І як з такими «невихованими» людьми створити телевізійну «ХерНР» лише для однієї людини?

Тому, на питання «Навіщо Соловйов прибув у окупований Маріуполь?» у нас є лише одна відповідь. Він шукає собі тут квартиру. Таємну. Вілли в Італії вже немає. А на море хочется. А таємну, тому, що Росреєстр вже засекретив дані про три його московські квартири. Тепер в якості власника у виписках значиться «Російська Федерація».

НАСПРАВДІ, ось у цьому і є вся страшна правда сучасної Росії, реальним власником якої є не Путін, а соловйови. Саме вони і є Російська Федерація. І саме вони створять для неї нового путіна, який знову поведе їх у черговий «останній смертний бій» з ким завгодно: від євреїв до казахів. І триватиме це до часу, поки Росію не зіллють. В історичну каналізацію. Україна вже працює над цим.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-