Із Донеччини жодна архівна установа у 2014 році не евакуювала свої документи

Із Донеччини жодна архівна установа у 2014 році не евакуювала свої документи

Укрінформ
З Донецької області після російської агресії та окупації частини регіону в 2014 році жодна архівна установа не евакуювала свої документи.

Про це на брифінгу повідомила директорка Державного архіву Донецької області Ірина Шишолік, відповідаючи на питання кореспондента Укрінформу.

«З 2014 року було евакуйовано Державний архів Донецької області, але документи, які зберігались у місті Донецьку, на жаль, не евакуйовані, вони залишились у Донецьку. Жодна архівна установа (в інших містах області – ред.) після 2014 року, після початку російської окупації Донеччини, не евакуювала свої документи», - сказала Шишолік.

Як повідомлялося, з весни 2014 року загарбниками були окуповані Донецькій район (входить 7 міст) та саме місто Донецьк; Кальміуський район (входить 5 населених пунктів); Горлівський район (входить 8 міст) та місто Вуглегірськ Бахмутського району.

Читайте також: З Державного архіву Констянтинівки та Сєвєродонєцка евакуювали майже всі документи

На Донеччині після повномасштабного вторгнення Росії в Україну після 24 лютого 2022 року з 36 архівних установ повністю були евакуйовані 25, одна залишилася на території регіону, одна була знищена у результаті бойових дій, дві архівні установи були евакуйовані без документів, а сім залишилися на окупованій території.

Фото: BillionPhotos

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-