Чернігівський завод випустив автобус із сонячною батареєю на даху

Чернігівський завод випустив автобус із сонячною батареєю на даху

Укрінформ
Чернігівський автозавод, який входить до корпорації "Еталон", випустив модель сучасного європейського туристичного автобуса із двигуном Євро-6 і сонячною батареєю на даху.

Цю нову модель продемонстрували журналістам під час прес-туру на підприємство, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Це автобус 3-го класу на базі шасі DAF, який відповідає екологічним стандартам Євро-6 і позиціонується для продажу не тільки в Україні, а й у Європі", - презентував машину головний конструктор автозаводу Сергій Кочетов.

За його словами, автобус Еталон А084 "Тюльпан" виготовлений у єдиному екземплярі на замовлення однієї з київських фірм і якісно відрізняється від серійних 10-метових аналогів, які випускаються на ЧАЗі. Обшивка бортів у ньому - з нержавіючої сталі (в серійних - оцинкований метал), дах - із склопластику. Салон розрахований на 37 сидячих місць і має спеціальне оздоблення. Сидіння - турецького виробництва дуже високої якості й підвищеної комфортності.

Автобус оснащений кондиціонером, холодильником і навіть сонячною батареєю для забезпечення електроенергією під час зупинки двигуна. Є в салоні також відеокамери, аудіосистема, мікрофони, індивідуальні блоки клімату для кожного сидіння, гнізда для підзарядки мобільних телефонів та багато інших зручностей для водія та пасажирів.

"Це - одна із найсучасніших моделей", - зауважив Кочетов.

Він додав, що зараз автобус проходить європейську сертифікацію. Його тестували на міцність при зіткненні й навіть перекиданні. Після цього в розробку вносилось багато змін, які дозволили зробити автобус повністю безпечним для пасажирів.

Отримавши сертифікат відповідності, завод зможе запустити серійне виробництво таких машин і експортувати їх у Європу. Хоча пробитися туди, зазначає керівництво, дуже важко.

Читайте також: Чернігівський автозавод випускатиме трамваї

Укомплектований за спецзамовленням транспортний засіб - люксова версія міжміського автобуса 2-го класу з двигуном Євро-5. Їх почали випускати в минулому році й на сьогодні продали вже 7 одиниць.

Чернігівський автозавод був створений у серпні 2003 року. Зараз завод випускає 12 моделей транспорту - автобуси міські, міжміські, шкільні й туристичні, а також тролейбуси. За місяць на підприємстві сходить з конвеєра 25 машин. Працює на заводі 410 чоловік, середня заробітна плата становить 10 тис. грн.

Фото Наталії Потапчук

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-