Новітній бойовий корабель Ірану переломився на дві частини - ЗМІ

Новітній бойовий корабель Ірану переломився на дві частини - ЗМІ

5437
Укрінформ
Один з найбільших іранських військових кораблів — новітній фрегат Damavand — в буквальному сенсі переломився на дві частини і, ймовірно, остаточно втраченbq.

Про це повідомляє Naked Science.

Як раніше стало відомо, 10 січня фрегат Damavand ВМС Ірану в силу несприятливих погодних умов налетів на хвилеріз в Каспійському морі, в портовому місті Бендер-Ензелі. Висота хвиль в той день досягала чотирьох метрів. Повідомлялося, що за бортом в результаті інциденту опинилися шість членів екіпажу, при цьому чотири з них вдалося врятувати. Згодом було заявлено про загибель трьох членів екіпажу і зникнення ще одного. При цьому ряд іранських ЗМІ заявили про «незначні пошкодження» фрегату.

Судячи з усього дана інформація не відповідає дійсності. Про це говорить нове фото, яке нещодавно виклали в Мережу. На нього звернули увагу експерти неофіційного та неформального блогу bmpd, який виходить під егідою Центру аналізу стратегій і технологій. Фахівці відзначають, що військовий корабель за минулі дні не тільки не зняли з каменів, а й не перешкодили його подальшому зануренню в море. Велика частина корпусу гордості іранських ВМС затоплена.

Читайте також: Танкер, який тиждень горів біля берегів Китаю, затонув

Але, мабуть, самим головним моментом фотографії є добре помітний перелом корпусу в кормовій частині. Де-факто можна з майже повною впевненістю говорити про втрату корабля. Якщо його не вдасться зняти з каменів незабаром, можливо повне руйнування фрегату.

Фрегат Damavand — найбільший бойовий корабель ВМС Ірану на Каспійському морі. Його побудував суднобудівний завод Shahid Tamjidi Marine Industries (STMI) в Бендер-Ензелі. Фрегат ввели в дію недавно — 9 березня 2015 року. Damavand став одним з трьох іранських бойових кораблів, створених в рамках програми Mowj. Фактично кораблі цього типу являють собою дещо змінені варіанти британського фрегата проекту Vosper Mk 5.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-