Дисципліну «Кібербезпека» доведеться включити і до курсу середньої школи

Дисципліну «Кібербезпека» доведеться включити і до курсу середньої школи

Блоги
4094
Ukrinform
Пропонуємо ЗМІ України приєднатися до спільних зусиль нести основи кібер-освіти в українське суспільство

Кібербезпека для медіа - це коли атакам піддалися десятки українських ЗМІ.

Медіа для кібербезпеки - це канал поширення достовірної інформації про найсучніші загрози та методи протидії.

Медіа + кібербезпека = потужна сила

Тож будьмо сильними.

UISG

Кібербезпека від #UISGCON: звернення до українських ЗМІ

Шановні панове журналісти,

Протягом 2017 року поняття «Кібербезпека» вийшло з бункера «Екзотика Про Хакерів» і стрімким кидком захопило висоту «Головний Біль Кожного».

Темою кібербезпеки наразі цікавляться вже не тільки спеціалізовані ІТ-видання, але практично усі українські ЗМІ та навіть кулінарні шоу, а пані посол США в Україні у своїх промовах поминає всує слово botnet.

Після останніх масових уражень українських мереж ШПЗ (шкідливим програмним забезпеченям) Petya/Nyetya/NePetya, в українському суспільстві виник великий попит на достовірну інформацію з тематики кібербезпеки від провідних cybersec-компаній та визнаних експертів галузі.

На жаль, не усі публічні коментатори подій кібербезпеки та кібервійни є справжніми експертами, що викликає певний сум у професійному середовищі.

Парадокс сучасної ситуації полягає у тому, що паралельно з масовою необізнаністю у питаннях кібербезпеки, в Україні кожен рік, тринадцятий рік поспіль проводиться професійна конференція з інформаційної та кібербезпеки під складною назвою UISGCON.

Останні три букви означають Conference, а перші чотири - назву громадської організації «Українська група інформаційної безпеки», англійською: UISG, Ukrainian Information Security Group.

Про цю конференцію знають практично усі українські професіонали з кібербезпеки, знають основні учасники української індустрії кібербезпеки, знають розробники програмного забезпечення, консалтінгові компанії, інтегратори, представники державних регуляторів, фрілансери, студенти та викладачі профільних вишів та факультетів, ІБ-блогери, окремі журналісти.

Тобто усі у вузькому професійному колі.

Хоча відвідують UISGCON щороку від 400 до 600 прихильників та адептів безпечного віртуального простору.

Але.

Для широкого загалу залишається таємницею сам факт існування концентрованого джерела знань та досвіду щодо кібербезпеки від досвідчених профі.

І якщо раніше така ситуація цілком влаштовувала українську професійну спільноту (конференція «для своїх»), то наразі на фоні кібервійни та масованих російських атак проти оргаінв влади України, українського бізнесу та простих громадян, тема кіберзахисту втрачає право на аристократичну кулуарність, і її основні постулати мають бути доведені до максимального числа українців для щоденного використання.

А у недалекому майбутньому дисципліну «кібербезпека» доведеться включити і до курсу середньої школи.

Якщо ви досі читаєте цей текст, то вам, мабуть, також на цю тему не байдуже.

Тому до суті:

Ми, Оргкомітет UISGCON, пропонуємо засобам масової інформації України приєднатися до наших зусиль нести основи кібер-освіти в українське суспільство.

Найпростіше - лише поінформувати читачів-слухачів-глядачів про сам факт існування професійної конференції з кібербезпеки.

Для тих, хто цікавиться, але не знає - де знаходиться точка відліку, і з чого починати.

Тих ЗМІ, які будуть зацікавлені взнати більше про загадковий світ кібербезпеки та її суворі закони, запрошуємо стати інформаційним партнером чергової UISGCON13, https://13.uisgcon.org, відвідати захід та скласти власне неупереджене уявлення про українську спільноту професійної кібербезпеки «зсередини».

Якщо ж у подальшому виникне бажання зробити тему кібербезпеки постійною для висвітлення, під час конференції UISGCON13 можна познайомитися зі справжніми експертами, лідерами думок, відповідальними професіоналами або ж просто кваліфікованими консультантами, які, принаймні, не будуть віщати відвертих нісенітниць у ефірі.

Якщо будь що із запропонованого здається прийнятним, просимо вийти на зв’язок з Оргкомітетом UISGCON: biz@uisgcon.org

Усіх небайдужих прихильників #UISGCON закликаємо допомогти донести цей заклик до українських ЗМІ.

Проросійським ЗМІ: прохання не турбуватися, у нас із вами різні цілі.

Дякуємо.

І до зустрічі за місяць: 20 жовтня 2017 у Президент готелі, м. Київ, вул. Госпітальна 12.

Костянтин Корсун
FB

 

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>