Україна вже на 7 років запізнилася із впровадженням 4G - Кубів

Україна вже на 7 років запізнилася із впровадженням 4G - Кубів

8766
Ukrinform
Кабмін ухвалив постанову, яка дозволить Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), провести тендери на продаж ліцензій з використання радіочастотного ресурсу у діапазоні 1800 МГц та розпочати впровадження технології 4G.

Про це на засіданні уряду заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Цей проект постанови дозволить запровадити в Україні зв'язок 4G. Коли ми говоримо про сучасну економіку України та розвиток цифрової економіки до 2030 року, вони повинні бути засновані на інноваційних технологіях. Телекомунікація для цифрової економіки відіграє ту ж роль, що дороги - для традиційних економік", - сказав Кубів.

За його словами, постанова уряду дозволить Національній комісії, що здійснює регулювання у сфері зв'язку та інформації, підготувати та провести тендери на продаж ліцензій.

"За розрахунками, загальна сума плати по частоті 1800 МГц становитиме 4 млрд грн до бюджету, це мінімум. Крім того, це дасть нові вигоди для громадян і бізнесу", - зазначив Кубів.

Він заявив, що Україна відстала від усього світу із впровадженням 4G на 7 років.

"У 2020 році вже очікується наступне покоління зв'язку - 5G", - додав Кубів. 

Читайте також: Уряд сьогодні оголосить конкурс на продаж ліцензій 4G

Як повідомлялося, в Кабміні очікують, що в бюджет України надійде щонайменше 6,4 млрд грн від продажу ліцензій 4G.

Зокрема, початкова вартість ліцензій в цілому - 6,4 мільярда гривень. 2,3 мільярда гривень за діапазон 2600 і 4 млрд грн - за діапазон 1800.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-