До системи E-health вже увійшли 26 медзакладів

До системи E-health вже увійшли 26 медзакладів

1888
Укрінформ
За три дні роботи системи електронної охорони здоров'я E-health 26 медичних установ пройшли електронну реєстрацію.

Про це на презентації електронної системи охорони здоров'я сказав керівник Проектного офісу E-health Юрій Бугай, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"До системи вже приєдналося 15 населених пунктів, і вже зареєстровано 26 медичних закладів ", - зазначив він.

Зараз проект реалізується в пілотному режимі, реєстрація медзакладів здійснюється на добровільній основі. Після прийняття Верховною Радою законів, що змінюють систему фінансування охорони здоров'я, з квітня 2018 року реєстрація медзакладів стане обов'язковою.

Як зазначив на брифінгу заступник глави МОЗ Павло Ковтонюк, зараз реєстрацію проходять медзаклади первинної допомоги, з осені в системі зможуть зареєструватися лікарі первинної ланки та пацієнти. Заступник міністра запевнив, що і для медпрацівників, і для громадян доступ до E-health буде безкоштовним. Передбачається, що з 2018 року оплата лікаря буде залежати від кількості пацієнтів, які обрали його сімейним лікарем та підписали декларацію.

Система E-health має на меті переведення усіх документів та процесів взаємодії у сфері охорони здоров'я з паперового формату в електронний, що дозволить формувати медичну статистику, яка відповідає дійсності, вести реєстри лікарів, пацієнтів, медичних установ, а також з часом акумулювати інформацію стосовно програми "Доступні ліки" тощо.

За словами Бугая, загальна вартість розробки програмного продукту, який забезпечує реєстрацію лікарень, пацієнтів, лікарів, становить 400 тис. доларів. Ці кошти надані міжнародними донорами, в тому числі Посольством Канади в Україні та агенцією міжнародного розвитку USAID.

Фото: newsnetwork.tv

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-