Температура на Землі сягнула максимуму за 120 тисяч років

Температура на Землі сягнула максимуму за 120 тисяч років

1886
Ukrinform
Реконструкція змін температури за останні 2 млн років показала, що ми живемо в один з найтепліших періодів, які тільки бачило людство.

До такого висновку прийшла Керолін Снайдер зі Стенфордського університету та американського Агентства із захисту навколишнього середовища. У статті, опублікованій журналом Nature, вона реконструює глобальні зміни клімату за останні 2 млн років – фактично з появи перших Homo – і показує, що сьогодні середня температура піднялася до рівня, на якому вона не була вже 120 тис. років, пише Naked-Science.

Реконструкція, природньо, зроблена не для кожного року з цього довгого терміну, а лише відрізками по 5 тис. років. В основу її лягли дані 61 дослідження морських відкладень в різних регіонах світу.

Виявилося, що в останні 5 тис. років (куди, звичайно, увійшли і 125 років глобального потепління, що триває) температура на Землі залишається виключно високою. Тепліше на планеті було лише в довгі й далекі міжльодовиків'я 120 тис. років назад і майже 2 млн років тому – тоді температура трималася на 2°C вище сучасного рівня.

Втім, на думку Снайдер, це ще далеко не фінал поточного потепління. Вчений вказує, що навіть якщо на цього разу все розвиватиметься так само, як і минулих разів – без урахування «людського фактора», – температура підвищиться ще на чотири градуси.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>