Розвідка США почала кібератаку на російських зломщиків - ABC News

Розвідка США почала кібератаку на російських зломщиків - ABC News

4935
Укрінформ
Комп'ютерні експерти Агентства національної безпеки (АНБ) США, можливо, ведуть кібератаку на російські хакерські групи, щоб переконатися в їх відповідальності за злам Національного комітету Демократичної партії США (DNC).

Про це в суботу, 30 липня, повідомила телекомпанія ABC News з посиланням на трьох колишніх високопоставлених співробітників американських розвідслужб.

Зокрема, Роберт Джойс, керівник засекреченого управління операціями із замовленого доступу (Tailored Access Operations) в складі АНБ, пояснив, що агентство має у своєму розпорядженні достатній технічний потенціал і юридичні повноваження, щоб "зламати у відповідь" підозрілих хакерів, проникнути в їх системи з метою збору інформації про їх операції. "Одне із завдань зовнішньої розвідки - спробувати зрозуміти, хто зламав нашу систему. Це важка робота, але це входить у наші обов'язки", - пояснив він в інтерв'ю АВС.

Раджеш Ді, колишній головний консультант АНБ, вважає, що в цій справі спецслужба може діяти в силу своєї компетенції, оскільки російський уряд "поза сумнівом є метою розвідки". На його думку, АНБ може в такій ситуації діяти самостійно або надавати ФБР, який веде розслідування злому DNC, технічну підтримку.

Колишній високопоставлений американський чиновник також сказав, що цілком ймовірно, що АНБ, використовуючи технічну майстерність своїх хакерів, намагається зламати комп'ютерні системи двох російських хакерських команд, які, як стверджують експерти з кібербезпеки з компанії Crowdstrike (найнятої демократами для розслідування зломів), атакували комітети партії і, як про це повідомила газета The Washington Post, були пов'язані з двома різними російськими спецслужбами.

Невідомі хакери, нагадує Deutsche Welle, останнім часом провели одразу кілька масованих атак на структури Демократичної партії США. Крім DNC, зазнали нападу передвиборний штаб Хілларі Клінтон, а також комітет з виборів у Конгрес Демократичної партії (DCCC). "Відділ національної безпеки міністерства юстиції з'ясовує, чи загрожують безпеці країни хакерські атаки, які були спрямовані проти політичних організацій Демократичної партії", - заявив Reuters співрозмовник у правоохоронних органах. Раніше американські експерти і політики вже заявляли, що за подібними інцидентами можуть стояти хакери, пов'язані з Росією. Російські власті називають ці припущення абсурдними.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-