В Україні створили «розумні» віконні жалюзі, які генерують електроенергію

В Україні створили «розумні» віконні жалюзі, які генерують електроенергію

1040
Ukrinform
Український підприємець Євген Ерік розробив «розумні» віконні жалюзі з сонячними панелями.

Про це повідомляє EcoTown.

«Зелену» технологію представлену на конференції iForum у Києві підприємець розробив в рамках проекту SolarGaps, над яким працює півтора року у рамках акселератора IoT-Hub.

Розробка «зеленої» технології обійшлася у понад $20 000. Проект орієнтований на європейський і український ринок. Влітку заплановано вихід на Kickstarter. Якщо краудфандингова кампанія виявиться успішною, Євген Ерік планує налагодити основне виробництво в Китаї. Підприємець сподівається, що проект сонячної енергетики збере, як мінімум, $100 000.

Як зазначає розробник, сонячні жалюзі дозволяють забезпечити базові потреби в електроенергії.

«Жалюзі з сонячними панелями можна включити в домашню розетку - і забезпечувати квартиру електрикою: одне вікно генеруватиме майже вдвічі більше електроенергії, ніж споживає холодильник. Три вікна, які виходять на південну сторону, здатні виробляти 600 Вт електроенергії на годину або близько 150кВт-год у місяць», - пояснює розробник.

За словами підприємця, термін експлуатації системи становить 10 років. Наразі «розумними» жалюзі зацікавилися вже 3 інвестора.

 «Встановлення жалюзі на одне звичайне вікно в квартирі обійдеться у $300, а бізнес-центрам треба буде викласти $150 за кв метр», - зауважую Євген Ерік.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-