ВПС США показали новий бомбардувальник

ВПС США показали новий бомбардувальник

749
Ukrinform
ВПС США 27 лютого 2016 року провели презентацію, на якій частково розсекретили проект перспективного стратегічного бомбардувальника LRS-B, що розробляється на заміну існуючим B-2 Spirit і B-52 Stratofortress.

Про це повідомляє Military.com

Військові поки що не придумали назву майбутньому літаку, його повинні запропонувати службовці ВПС США. Судячи по зображенню, зовні B-21 буде сильно схожий на своїх попередників, бомбардувальники В-2, які зараз стоять на озброєнні ВПС США. За словами старшого військового аналітика Лексінгтонского університету та радника Пентагону Лорена Томсона, зовнішня схожість B-21 з бомбардувальником Spirit пов'язана з тим, що новий проект фактично усуває недоліки B-2, зберігаючи всі його достоїнства.

Зокрема, в проекті нового бомбардувальника Northrop Grumman робить ставку на малопомітність. За словами Томсона, в деяких ракурсах B-2 був добре видимий для радіолокаційних станцій супротивника; у випадку з B-21 невидимість буде повною.

Як повідомляється, проектування B-21 буде вестися в рамках програми термінової оперативної потреби, тобто з мінімальним узгодженням параметрів з Конгресом США і позабюджетним виділенням коштів.

Передбачається, що перспективні стратегічні бомбардувальники будуть базуватися тільки в США. У разі необхідності вони зможуть долетіти з США до будь-якої точки світу, скинути бомби або випустити ракети, а потім повернутися назад на базу. За даними військових, технічні можливості B-21 дозволять бомбардувальнику проривати системи протиповітряної оборони противника, а також досить ефективно діяти в умовах активної протидії.

Розробкою бомбардувальника займається американська компанія Northrop Grumman. За оцінкою Пентагону етап дослідно-конструкторських робіт за проектом LRS-B обійдеться військового бюджету США в 21,4 мільярда доларів в цінах 2010 року, або 23,5 мільярда доларів у перерахунку на кінець 2015 року. На цьому етапі військові отримають кілька досвідчених літаків. На покупку кожного нового бомбардувальника проекту LRS-B будуть витрачатися не понад 511 мільйонів доларів в цінах 2010 року, або 564 мільйони доларів у перерахунку на ціни 2016 року.

В цілому американські ВПС можуть прийняти на озброєння від 80 до 100 бомбардувальників B-21.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-