Математики відкрили нове найбільше просте число

Математики відкрили нове найбільше просте число

1793
Ukrinform
Математик Кертіс Купер з Центрального університету Міссурі в місті Уорренсберг відкрив нове найбільше з відомих науці просте число. Воно дорівнює 274,207,281 - 1 і містить 22,338,618 цифр.

Про це повідомляє видання New Scientist.

Відкрите число отримано в рамках проекту GIMPS (Great Internet Mersenne Prime Search), який застосовує комп'ютери користувачів інтернету.

Поширений алгоритм виявлення таких об'єктів заснований на їх пошуку у формі чисел Марена Мерсенна, що мають вигляд 2p - 1, де p також є простим числом. За допомогою цього алгоритму виявлено 15 останніх і найбільших простих чисел.

Раніше найбільше відоме просте число було відкрито також Купером (в 2013 році) за допомогою GIMPS. Кількість виявилося рівним 257,885,161 - 1 і містило більше 17 млн. цифр. За своє відкриття Купер отримав від GIMPS три тисячі доларів.

В даний час відомо 49 простих чисел Мерсенна. Вчені вважають, що кількість простих чисел нескінченна. Їх відкриття становить інтерес для комп'ютерів - нещодавно GIMPS допоміг виявити помилку в процесорах Intel Skylake, що працюють при високому завантаженні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-