Юний узбек створив сенсацію на чемпіонаті світу з рапіду

Юний узбек створив сенсацію на чемпіонаті світу з рапіду

Укрінформ
У Варшаві закінчився чемпіонат світу зі швидких шахів серед чоловіків та жінок. 

Спочатку цей турнір мав проходити в Казахстані, але там не змогли провести чемпіонат, і поляки врятували ситуацію. 176 чоловіків у 13 турів за швейцарською системою змагалися за титул.

Головними фаворитами були чемпіон світу норвежець Магнус Карлсен, нещоднавній претендент Ян Непомнящий (який представляв російську шахову федерацію), американці Фабіано Каруана та Хакіру Накамура, поляк Ян-Кшиштоф Дуда, Максим Ваш'є-Лаграв (Франція), Аніш Гірі з Нідерландів та багато інших вправних шахістів.

Було також і восьмеро українців. Серед них командні чемпіони Європи 2021 року Антон Коробов, Андрій Волокитін, Кирило Шевченко та Володимир Онищук. Крім того, привертав увагу до себе досвідчений Захар Єфименко та 12-річний Ігор Самуненков, який вже здобув чималих успіхів. Одразу скажемо, що ніхто з них не втрутився у боротьбу за призові місця.

Антон Коробов потужно стартував. Проте дві поразки від Олександра Грищука (РШФ) та уродженця Узбекистану Тимура Гареєва, який виступає за США, одразу відкинули його з числа претендентів на перемогу. Певний час лідерство, як годиться, утримував Карлсен. І здавалося, що ніщо не може йому завадити стати чемпіоном.

Але у десятому турі Магнус сенсаційно поступився 17-річному узбеку Нордібеку  Абдусаттарову.  В’язка боротьба не віщувала поразки чемпіона. Скоріше в нього були шанси здобути перемогу  в рівній партії. Скільки же звитяг здобув норвежець саме у такий спосіб. Але не цього разу. Прикра помилка на 64-н ході призвела його до фіаско. На 83-у ході Магнус склав зброю. 

У підсумку четверо учасників набрали по 9,5 очка з 13-ти. Це Абдусаттаров, Непомнящий, Карлсен та Каруана. Завдяки дивним правилам за додатковими показниками двоє останніх відсікалися. Абдусаттаров та Непомнящий мали зіграти дві бліц-партії, щоб виявити переможця. А от призові гроші були розділені між чотирма кращими порівну.

І знову сталося несподіванка. 17-річний узбецький гросмейстер виграв з рахунком 1,5:0,5 очка і став чемпіоном світу Слід зазначити, що він програв лише одну партію. В восьмому раунді - українцю Антону Коробову.

Серед наших хлопців пятеро набрали по 8 очок. Це -  Волокитін, Коробов, Онищук, Єфименко та Шевченко. Кирило після восьмого раунду перебував серед лідерів, але ключовим стала його партія чорними проти другого номеру світового ретингу Алірези Фірузжи. Шевченко мав непогані перспективи й навіть перехопив ініціативу, але помилився і змушений був рятувати важке турове закінчення. На жаль, цього йому зробити не вдалося.

Самутенков грав з  триндцятьма гросмейстерами і набрав 6,5 очка Чудовий результат для 12-річного шахіста!

У жінок грали 103 шахістки в 11 турів. Чемпіонкою стала досвідчена Олександра Костенюк з РШФ - 9 очок з 11-ти. Серед українок найкращою була Анна Музичук -  7,5 очка. Марія Музичук та Інна Гапоненко набрали по 7. Юлія Оьмак має в активі 6,5 очка.

Сьогодні, 29 грудня стартують чемпіонати світу з бліцу.

Петро Марусенко, міжнародний майстер.

Фото: worldrapidandblitz.fide.com.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-