Шаховий матч за світову корону: Карлсен збільшує перевагу

Шаховий матч за світову корону: Карлсен збільшує перевагу

Укрінформ
Хто б міг подумати, що доля матчу на першість світу з шахів між чемпіоном норвежцем Магнусом Карлсеном та претендентом Яном Непомнящим (Росія), який проходить в Дубаї, фактично визначиться так швидко.

Перші п’ять партій проходили в абсолютно рівній боротьбі, деякі фахівці навіть надавали перевагу претендентові. Але три партії, в яких норвежець двічі грав білими, фактично зняли питання про переможця.

Про перебіг 6-ї зустрічі ми вже розповідали. Додамо, що батько Магнуса Карлсена, який завжди їздить з ним на змагання, зауважив, що багато років не бачив свого сина таким щасливим, як після цієї перемоги.

У наступному двобої Ян мав білі фігури. Він стояв перед  важкою психологічною дилемою. Що ж робити? Спробувати негайно відігратися або ж не форсувати події й не заперечувати проти нічиєї, яка дасть шанси відновити рівновагу у майбутньому. Непо, скоріш за все, обрав другий варіант і, здається, що це було слушним рішенням. Надто сильною було втома від попередньої партії як фізична, так і психологічна. Проте, мені здається, що Яну слід було білими змінити дебютну платівку. 

Цілий час стукатися головою об стіну в іспанській партії - це давало мало перспектив не лише на виграш, а й навіть на те, щоб зав’язати боротьбу. Так воно і вийшло. Можливо, Магнус чорними мав вирішити кілька стратегічних проблем, і він  був вельми точним.

На 30-у ході партія перейшла в турове закінчення з трьома пішаками у кожного на одному фланзі. Виграти таку позицію чемпіон світу не міг би й у тебе, дорогий читачу, коли ти можеш без конспекту відрізнити коня від слона.

Але завдяки безглуздому правилу, за яким шахісти не можуть погоджуватися на нічию раніше 41-го ходу, два найсильніші гросмейстери світу мусили робити ще десять ходів, позбавлених будь-якого сенсу, перш ніж потиснути один одному руки... Отож, нічия.

Наступну, восьму, партію, Магнус розпочав ходом королівського пішака і знову зустрівся з російською партією. Але цього разу він обрав інший варіант. Проте досягти істотної переваги чемпіонові не вдалося. Він ніби демонстрував, що не дуже заперечує проти нічиєї. Причому Карлсен витратив більше часу, ніж його суперник. Тобто претендент ще раз довів, що дебютна підготовка його та штабу навіть трохи краща за опонента. Проте, білі є білі. За нормальної гри маленька перевага завжди буде на їхньому боці.

Чемпіон почав займатися улюбленою справою - витискати воду з каміння. Проте, дуже довго це йому робити не довелося. На 21-у ході Ян уперше в цьому матчі припустився серйозної помилки. Він на рівному місці віддав пішака. Взагалі-то Карлсен легко реалізовував таку перевагу ще у 12-річному віці. 

Будь-яких проблем у нього не виникло й цього разу. Єдине, чого росіянин досягнув - тягнув партію понад 40 ходів. Але ж це на нічию не можна погоджуватися до 40-го ходу, а здаватися правилами не забороняється...

Читайте також: Матч за корону Карлсен - Непомнящий: «нічийна смерть шахів» скасовується

Отож, рахунок став 5:3 на користь чемпіона світу, й у мене є «велика підозра», що він доведе матч до перемоги. Хоча, шахи є шахи. В них може статися усе.

9-та партія, відбудеться у вівторок, 7 грудня.

Петро Марусенко, міжнародний майстер.    

Фото: fide.com.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-