НСТУ хоче продати субліцензію на трансляцію матчів ЧС-2018 з футболу

НСТУ хоче продати субліцензію на трансляцію матчів ЧС-2018 з футболу

Укрінформ
Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) веде перемовини з двома комерційними мовниками щодо продажу субліцензійних прав на трансляцію Чемпіонату світу з футболу 2018 року в Росії.

Один із цих мовників – комерційний телеканал, назва якого не розголошується, другий – телеканал "Україна". Про це повідомляє detector.media.  

Як повідомив голова правління НСТУ Зураб Аласанія, переговори із телеканалом "Україна" почалися ще навесні 2017 року, коли він вперше повідомив про наміри не транслювати ЧС-2018 з футболу в Росії. Але "Медіа Група Україна" вирішила, як і НСТУ, відмовитися від трансляції Мундіалю в Росії.

Наприкінці 2017 року "Медіа Група Україна" звернулася до керівництва НСТУ з проханням анулювати всі попередні домовленості щодо трансляції ЧС-2018 з футболу. Керівництво НСТУ це прохання не задовольнило, тому телеканал звернувся до суду з відповідним позовом.

Читайте також: "UA:Перший" відмовляється від показу ЧС-2018 з футболу, навіть маючи права на трансляцію

Зураб Аласанія повідомив, що йому відомо про позов, але НСТУ ще його не отримала: "Я розумію, чому вони вирішили відмовитися від трансляції – у них схожі аргументи, як і в нас. Я радію, що комерційні мовники рівняються на Суспільне. Але ми не могли просто так розірвати попередні домовленості. Ми вже сплатили частину коштів Європейській мовній спілці за права на трансляцію, які нам ніхто не поверне, і держава через півроку спитає в нас, де ці гроші".

Вартість прав на трансляцію ЧС-2018, які НСТУ придбала в Європейської мовної спілки (EBU), Аласанія не може розголошувати, але уточнив, що НСТУ сплатила лише частину коштів за права, а не всю суму.

Зазначимо, що EBU має зобов’язання перед Міжнародною федерацією футболу (ФІФА), у якої придбала права на трансляцію ЧС-2018, забезпечити трансляцію чемпіонату в усіх країнах-членах EBU.

Читайте також: ФФУ не акредитуватиме журналістів на чемпіонат світу-2018 з футболу в Росії

Раніше Федерація футболу України офіційно підтвердила, що не проводитиме акредитації українських журналістів для висвітлення фінальної частини ЧС-2018 у Росії. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-