Продаж Ярмоленка як диво

Продаж Ярмоленка як диво

2856
Ukrinform
Вже мало хто вірить, що кращий футболіст України залишить колись «Динамо».

Розмови та дискусії про перехід Андрія Ярмоленка в європейський клуб перетворились в українському футболі у сталу величину. Ось уже п’ятий рік кожне трансферне вікно нас бомбардують новинами про інтереси, переговори і можливий переїзд лідера «Динамо». Але нічого не змінюється, крім трансферної ціни Андрія. Причому ціна йде донизу. З максимальної позначки у 24 млн євро вона за два роки знизилась до 18 млн.

Чому наша головна футбольна зірка дешевшає? Відповіді очевидні – відсутність успіхів на міжнародній арені, вік (йому вже 27) та власна консервація в чемпіонаті України, який за останні два сезони суттєво втратив в класі, рейтингу і престижності. Зупинити падіння може лише переїзд в Європу і вдала там гра. Втім, трансфери Ярмоленка до чемпіонату Англії чи Італії сьогодні видаються малоймовірними, а до Туреччини чи Китаю не хоче їхати сам футболіст.

Читайте також: Трансфери-2017: «Рома» оцінила Ярмоленка в 30 млн євро

Здавалось би, за нинішньої стагнації чемпіонату України, Ярмоленко мав би тікати звідси чимшвидше. Але Андрій не поспішає і це наводить на думки, що той переїзд йому і не дуже потрібний. Ситуація навколо його трансферу нині така, що переїзд Ярмоленка стане справжнім дивом.

Отже, що стримує перехід? По-перше, це зарплата футболіста. За інформацією з різних джерел, Ярмоленко отримує в «Динамо» 5-6 млн євро на рік. Подібну зарплату ніхто йому сьогодні не запропонує в Європі. Не той статус у Андрія. Скажімо, «Рома», яка нині демонструє найконкретніший інтерес до українця, не готова йому платити 3 млн євро плюс бонуси. Навряд чи Ярмоленко готовий йти на суттєве пониження зарплати. Навіть, заради Риму і Серії А.  

Читайте також: ЗМІ: «Інтер» планує запросити Коноплянку

По-друге, трансферні апетити «Динамо» вже давно відлякують європейські клуби. Інколи кияни навмисно завищують ціни аби втримати лідерів, а інколи просто не орієнтуються на ринку. Продаж Ярмоленка – це справа честі для Ігоря Суркіса і тут він не готовий йти на компроміси. Вочевидь, менше ніж за 17-18 млн євро його не продадуть, а такі гроші в Європі за українців мало хто хоче платити. Останні провали українців в Старому світі суттєво збили ціну на наших футболістів. Окремо «подякувати» тут потрібно Коноплянці, Зозулі, Зінченку.

Нарешті, не видно аби сам футболіст рвався закордон і залишав зону комфорту в «Динамо». Зараз його все влаштовує в життєвому та ігровому плані. А їхати невідомо куди, адаптуватися до нової країни, вчити мову, завойовувати місце в новій команді – воно йому треба? У спілкуванні зі ЗМІ Ярмоленко більше не акцентує увагу на темі переїзду. Або він дійсно втратив бажання їхати, або ж просто не хоче сказати зайвого.

Читайте також: ЗМІ: «Динамо» продає Ярмоленка в «Рому» за 17 млн євро

Отже, виходить, що для трансферу Ярмоленка необхідний збіг багатьох чинників. І щоб ціна влаштувала клуб, і щоб зарплата влаштувала гравця, і щоб клуб був статусний і щоб самому Андрію хотілось і бажалось. Додайте сюди певні гарантії потрапляння в основний складі і навіть згода дружини, якій доглядати в новій країні за двома синами. Зійдеться усе – можливо ми і побачимо Ярмоленка у складі «Роми», «Наполі» чи «Баварії». Ну, це якщо ви вірите у дива.

Святослав Василик, Київ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>