Новий президент УЄФА підтримає східноєвропейський футбол

Новий президент УЄФА підтримає східноєвропейський футбол

1690
Ukrinform
Відповідно, «малі» члени УЄФА, а це переважно країни Східної Європи підтримали кандидатуру Александера Чеферіна під час обрання

У середу, 14 вересня, на позачерговому Конгресі в Афінах (Греція) було обрано нового президента Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА). Несподівано, ним став словенець Александер Чеферін, представник країни, чиї клуби і збірні ніколи не добивалися помітних успіхів, а чемпіонат – не вважався достойним уваги іноземних ЗМІ, футбольних селекціонерів і агентів. Звідси і парадокс: ім’я нового керівника європейського футболу мало кому відоме в Європі. Про Александера Чеферіна кореспондентам Укрінформу розповів в бліц-інтерв'ю головний редактор журналу "Футбол", член виконкому Федерації футболу України Артем Франков.

"Йому під 50 років. Народився 13 жовтня 1967 року у столиці Словенії, отримав прекрасну освіту в області юриспруденції в Люблінському університеті. В цілому можна сміливо сказати, що він з юридичної та футбольної сім'ї. Питаннями права Чеферіни займаються протягом майже сотні років. Александер, продовжуючи справу свого батька Петра Чеферіна, починав з кримінального права, розбирався з проблемами господарюючих суб'єктів, а потім вибрав захист прав людини", - розповів Франков.

З футболом, за його словами, Чеферін пов'язаний з 2000-х років. (До речі, його брат Дарко - відомий словенський футбольний арбітр). Александер почав зі спонсорської та правової допомоги міні-футбольному клубу "Літія". У 2005 році Чеферін став співпрацювати з правлінням цього колективу. З 2005 року Александер входив до складу виконкому аматорської команди "Любляна Лойєрз", у 2006 році увійшов до керівництва ФК "Олімпія" (Любляна), був членом правління.

У футбольному менеджменті Александер Чеферін не новачок. У 2011-му він очолив Футбольний союз Словенії і був переобраний на новий чотирирічний термін у 2015-му.

Відповідно, з  УЄФА він має справу з того ж  2011 року. Обіймав посади другого і третього віце-голови юридичного комітету. У червні 2016- го Чеферін прийняв рішення балотуватися на пост президента УЄФА.

За словами Франкова, Александер Чеферін добре знайомий з проблемами "маленьких" футбольних країн, які, до речі, сьогодні голосували за нього на виборах, а також і держав Східної Європи, і України, зокрема.

"Ми, природно, будемо співпрацювати з будь-яким президентом УЄФА, який був обраний демократичним шляхом. Я впевнений, що словенець Чеферін прекрасно знає проблеми східноєвропейських країн, пов'язані в основному з відсутністю коштів, і буде намагатися їх усунути", - зазначив Артем Франков.

Додамо, що позачергові вибори глави континентального футболу проводилися у зв'язку з відстороненням Мішеля Платіні від будь-якої діяльності, пов'язаної з футболом. Як відомо, він був звинувачений в отриманні незаконної винагороди від колишнього глави Міжнародної федерації футболу (ФІФА) Йозефа Блаттера.

У голосуванні взяли участь 55 членів УЄФА. Чеферін отримав 42 голоси, інший кандидат - голландець Міхаель ван Прааг - 13. Новий керівник УЄФА обраний на 2,5 року, до наступного чергового конгресу організації.

Юрій Щербак, В'ячеслав Куркач, Київ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-