Португалія - Франція. Текстова трансляція

Оновлено
Онлайн-трансляція фінального матчу чемпіонату Європи з футболу між національними збірними Португалії та Франції.

Португалія - Франція

1:0

Португалія вперше в історії стала чемпіоном Європи! Французам не вдалося виграти домашнє Євро-2016.

Лунає фінальний свисток. МАТЧ ЗАВЕРШЕНО!

120+3 - Руй Патрісіу отримав жовту картку.

120+2 - Французи йдуть на останній штурм.

120+1 - Арбітр компенсував 2 хвилини.

120 - Жоау Маріо після пасу Куарежми не зміг пробити.

119 - Фонте отримав жовту картку.

118 - Хвилинна пауза: Рафаелу Геррейру надавали медичну допомогу.

115 - Поль Погба отримав жовту картку за зрив контратаки португальців.

113 - Антуан Грізманн подав кутовий.

112 - Руй Патрісіу відвів небезпеку після подачі французів у штрафний майданчик.

110 - Антоні Марсьяль замінив Муссу Сіссоко.

109 - ГОООООООООЛ!!! Те, що не вдалося зробити Геррейру втілив Едер, який поцілив у правий нижній кут воріт.

108 - Поперечина! Рафаел Геррейру міг принести перемогу португальцям.

106 - Розпочався другий екстра-тайм. Моутінью отримав удар ногою в голову від Блеза Матюйді.

! Перед початком додаткового часу у роздягальню збірної Португалії зайшов Кріштіану Роналду, він вирішив підбадьорити партнерів. Чи допоможе це здобути їм перший трофей для збірної Португалії на міжнародній арені – дізнаємось вже максимум за півгодини.

105 - Завершився перший екстра-тайм.

104 - Юго Льоріс врятував "триколірних" після розіграшу піренейцями кутового. Небезпечно пробив головою Едер.

103 - Через непорозуміння французів португальці подаватимуть кутовий.

101 - Погба заробив ще один кутовий.

100 - Грізманн подав кутовий.

98 - В. Карвалью отримав жовту картку.

97 - Блез Матюйді заробив попередження.

95 - Рафаел Геррейру отримав жовту картку.

94 - Пепе після подачі зі стандарту пробив поруч зі штангою, але арбітр трохи раніше зафіксував положення "поза грою".

91 - Розпочався перший екстра-тайм.

На полі з роздягальні з'явився Роналду, який підбадьорює свою команду.

90+3 - Завершився основний час гри. На команди чекають два екстра-тайми по 15 хвилин. Якщо нічия - пенальті.

90+2 - Жиньяк бив з меж штрафного майданчика і влучив у стійку воріт!

90+1 - Арбітр компенсував до основного часу 3 хвилини.

90 - Французи довго розігрували м'яч на підступах до штрафного майданчика піренейців. Жиньяк навісив у воротарську, де м'ячев упевнено заволодів Руй Патрісіу.

86 - Жиньяк у "стилі Ярмоленка" пройшов на правому фланзі і пробив з лівої - захисники заблокували.

84 - Мусса Сіссоко пробив у дальній кут воріт - Руй Патрісіу продемонстрував свою високу майстерність і відбив м'яч.

80 - Самюель Юмтіті отримав жовту картку.

80 - Португальці ледь не відкрили рахунок. Спочатку пробив Нані - воротар відбив, потім Льоріс взяв м'яч після удару Куарежми у падінні через себе.

79 - Едер замінив Ренату Саншеша.

78 - Андре-П'єр Жиньяк замінив Олів'є Жиру. Дідьє Дешам кидає свіжі сили в атаку.

77 - Рафаел Геррейру подав з лівого флангу - Самюель Юмтіті вдало зіграв і відвів небезпеку від воріт французів.

75 - Руй Патрісіу парирував потужний удар лівою Олів'є Жиру!

73 - Грізманн у черговий раз виконав удар від кутового прапорця.

72 - Коман отримав м'яч у штрафному майданчику піренейців, але зміг заробити лише кутовий.

! Тим часом французи нарощують свою перевагу, за нагодами для взяття воріт вони попереду з рахунком 11:4, причому у португальців досі жодного удару в площину воріт.

70 - Грізманн навісив зі стандарту, але партнери не відгукнулися і м'яч дістався португальському захисту.

67 - Коман не влучив у ворота з 18 метрів.

66 - Жоау Моутінью замінив Адрієна Сілву.

65 - Гольовий момент у французів! Грізманн з кількох метрів пробив головою повз ворота...

62 - Жоау Маріу отримав жовту картку - порушив правила проти Жиру і зірвав атаку французів.

! Якщо французи збираються забивати гол у основний час матчу, то настав час це робити: з 13 голів на цьому євро 11 вони забили після перерви.

58 - Залишив поле Дімітрі Пайє, якого замінив півзахисник "Баварії" Кінгслі Коман.

56 - Погба не влучив з дальної відстані у ворота. Не вийшов удар - м'яч пролетів набагато вище поперечини.

52 - Після подачі Грізманном кутового Руй Патрісіу помилився на виході, але у другому стрибку зумів забрати м'яч.

51 - Нані збив Сіссоко.

50 - Пайє обвів двох на підступах до штрафного майданчика, втім португальці перехватили м'яч.

49 - Атака португальців - до удару по воротах справа не дійшла.

47 - Ще один фол з боку французів - Сіссоко збив Пепе. Порушення "тягнуло" на жовту картку, але арбітр обмежився усним зауваженням.

46 - На самому початку тайму португальці  спробували провести атаку, але її перервав суддівський свисток - порушення правил проти Нані.

Франція розпочала другий тайм із центра поля.

ПЕРЕРВА.

45+3 - Жоау Маріу прорвався і навісив - Нані не зрозумів партнера. А могло бути небезпечно.

45+1 -  Зіштовхнулися потилицями Евра і Куарежма. Невелика пауза.

45 - Арбітр додав 2 хвилини. Проте, схоже, м'яча "у роздягальню" глядачі не побачать.

42 - Португальці заробили кутовий. Куарежма подав.

41 - Удар по воротах Пайє португальці заблокували.

39 - Жоау Маріу подав кутовий, але Фонте не по цілив у площину воріт.

38 - Рафаел Геррейро не влучив у ворота.

34 - Жовту картку отримав Седрік.

34 - Патрісіу врятував свою команду після небезпечного удару Сіссоко.

! Відчутна ігрова перевага французів у перші півгодини фіналу Євро: господарі турніру контролюють матч 58% ігрового часу, вони майже вдвічі більше зробили передач, аніж суперник, 92% з яких були точними. За ударами перевага також відчутна: у французів загалом 5 (два в площину), у португальців всього два удари і жодного в рамку воріт.

31 - Жиру віддав у воротарську португальців на Грізманна, якого відтіснили захисники і м'ячем заволодів Патрісіу.

28 - Більше половини тайму вже пройшло. Ініціатива у французів, команда Фернанду Сантуша шукає щастя в контратаках, але поки вони проходять дуже рідко. Ось і удар головою Жоау Маріу спокійно забрав Юго Льоріс.

! Роналду, все таки, не дограє цей фінал і це значний психологічний удар для номінальних господарів, адже останні 14 матчів, в яких грав Кріштіану, збірна португальці не програла. Тепер їх талісман їм не допоможе на полі.

25 - Травмованого Роналду замінив Рікарду Куарежма.

24 - Для Кріштіану Роналду фінал Євро-2016 завершився. Травма. Форвард португальців залишив поле на ношах.

23 - Адрієн Сілва пробив повз ворота.

22 - Сіссоко після подачі кутового не влучив у площину воріт.

20 - Роналду знову на полі. Без нього команда Фернанду Сантуша намагалася атакувати, але французи шаленно пресингують і не дають жодної можливость навіть пробити у бік воріт.

18 - Лікарі португальської збірної на бровці чаклують над Роналду.

17 - Португальська "зірка" Роналду залишився на траві. У Крітніану на очах з'явилися сльози. Невже форвард піренейців достроково завершить виступ у фіналі.

14 - У середині поля збили Роналду, але португальці невдвло розіграли стандарт і м'ячем відразу заволоділи господарі Євро-2016.

! Французи з перших хвилин підтверджують свій статус фаворита. Це закономірно, навіть суто статистично Франція має більше шансів на перемогу. Справа в тому, що Португалія рекордсмен Чемпіонатів Європи з невиграних матчів: за всю свою історію португальці не змогли виграти (зіграли в нічию або програли) 34 матчі на Євро, це більше, аніж будь-яка інша команда.

10 - Пайє виконав кутовий - удар Жиру парирував голкіпер піренейців.

10 - Сейв Руя Патрісіу! З 11-метрової зони головою пробивав Грізманн. Кутовий.

9 - Роналду лежить на траві, тримаючись за ліву ногу, лікарі надали допомогу Кріштіану.

7 - Грізманн пробив поруч зі стійкою воріт піренейців.

6 - Сіссоко відпові люб'язністю на люб'язність - пробив ще вище воріт ніж Нані.

4 - Вертикальний довгий пас прийняв Нані, але пробив вище воріт Юго Льоріса.

2 - Дімітрій Пайє навісив до штрафної - піренейці винесли м'яч.

1 - Французи пішли лівим флангом вперед, португальці двічі вибили м'яч в аут.

МАТЧ РОЗПОЧАВСЯ! Португальці розіграли м'яч із центра поля.

Пролунали державні гімни Португалії та Франції.

****************

10 липня 2016 року. Сен-Дені (Франція). Арена "Стад де Франс" (80 тисяч глядачів). Початок матчу о 22.00. Температура повітря +29 С, хмарно.

Ласкаво просимо до міста Сен-Дені на фінальний поєдинок XV чемпіонату Європи з футболу, в якому зустрічаються збірні Португалії та Франції.

**************

Очікується, що майже 100 тисяч уболівальників дивитимуться сьогоднішній матч в паризькій фан-зоні.

Стартові склади.

ПОРТУГАЛІЯ - Руй Патрісіу, Пепе, Седрік, Жозе Фонте, Вільям Карвалью, Рафаел Геррейру, Жоау Маріу, Адрієн Сілва, Ренату Саншеш, Нані, Кріштіану Роналду.

Головний тренер - Фернанду Сантуш.

ФРАНЦІЯ - Юго Льоріс, Бакарі Санья, Лоран Косельни, Самюель Юмтіті, Патріс Евра, Поль Погба, Блез Матюйді, Мусса Сіссоко, Антуан Грізманн, Дімітрі Пайє, Олів'є Жиру.

Головний тренер - Дідьє Дешам.

АРБІТР - Марк Клаттенбург (Англія).

******************

Французи мають беззаперечну перевагу в історії зустрічей з португальцями. У 24 матчах вони здобули 18 перемог при лише одній нічиїй і п'яти поразках. Причому, "триколірні" виграли десять останніх матчів з піренейцями, які не обігравали французів ось уже понад 40 років. В останній раз вони перемагали в квітні 1975-го в товариському поєдинку на "Парк-де-Пренс".

Португалія лише раз перемогла на нинішньому турнірі в основний час. Після трьох нічиїх на груповому етапі у квартеті F з Ісландією (1:1), Австрією (0:0) і Угорщиною (3:3) піренейці в 1/8 фіналу в додатковий час зуміли вирвати перемогу у Хорватії (1:0), а у чвертьфіналі по пенальті здолали Польщу (5:3; ігровий час - 1:1). І тільки обігравши у півфіналі Вельс (2:0), португальці здобули свою першу перемогу на Євро-2016 в основний час.

Франція в свою чергу виграла групу А, здолавши Румунію (2:1), Албанію (2:0) і зігравши внічию зі Швейцарією (0:0). В 1/8 фіналу "триколірні" здобули вольову перемогу над Ірландією (2:1), у чвертьфіналі розгромили Ісландію (5:2), а у півфіналі взяли гору над Німеччиною (2:0).

На відміну від Португалії, яка після фіаско від Греції (0:1) у фіналі домашнього Євро-2004 вдруге в своїй історії зіграє у вирішальному матчі ЧЄ, Франція візьме участь у своєму п'ятому фіналі чемпіонатів Європи та світу. Вона виграла перші три (2:0 проти Іспанії на ЧЄ-1984; 3:0 проти Бразилії на ЧС-1998; 2:1 проти Італії на Євро-2000), але поступилася збірній Італії в серії 11-метрових у вирішальному матчі ЧС-2006.