Оновлено
Онлайн-трансляція матчу у відповідь 1/16 фіналу Ліги Європи УЄФА.

"Шахтар" - "Сельта"

0:2

! "Шахтар" залишає єврокубки. Шкода, бо в цілому "гірники" мали достатньо козирів на руках - перемогу на виїзді, перевагу в досвіді, чудово статистику. Однак, спочатку команда змарнувала власні шанси, а потім не зуміла дотерпіти на останніх хвилинах і провалила додатковий час. Поразка прикра, але тут віддамо належне супернику. За рахунок характеру "Сельта" йде далі. А у "Шахтаря" та Паулу Фонсеки тепер є достатньо часу аби підготуватись до Ліги чемпіонів.

МАТЧ ЗАВЕРШЕНО. "Шахтар" достроково припиняє виступ у єврокубках. За сумою двох матчів до 1/8 фіналу Ліги Європи УЄФА пробилася "Сельта".

120 - Четвертий арбітр призначив 1 хвилину доданого часу.

119 - Жовту картку заробив Даріо Срна.

116 - Хосабед пробив повз ворота після розіграшу кутового.

116 - Бонгонда отримав попередження за затримку часу.

116 - Бонгонда пробив з гостроко кута - П'ятов вибив м'яч на кутовий.

113 - Гвідетті отримав жовту картку.

112 - Андрій Борячук замінив Малишева.

! Лише диво врятує «Шахтар». Потрібно забивати двічі. Але чи є сили і герої у складі господарів?

108 - ГООООЛ!!! Після розіграшу кутового м'яч головою у сітку відправив аргентинець Густаво Кабраль. Тепер "Шахтарю" потрібно забивати двічі...

108 - Кутовий у воріт "Шахтаря" після безперервних атак "Сельти".

Розпочався другий екстра-тайм. "Шахтар" розіграв м'яч з центру поля.

ПЕРЕРВА. Команди міняються воротами.

105 - Срна подав другий кутовий поспіль - Бланко-Лещук не поцілив у площину воріт.

105 - "Гірники" заробили право на кутовий.

103 - "Шахтар" міг забити, але словенський арбітр зафіксував гру рукою у Бернарда.

102 - Гвідетті пробив повз ворота господарів.

101 - П'ятов парирував удар Бонгонди у ближній кут воріт.

! Ніхто не бажає ризикувати. При цьому «Шахтар» в гіршому становищі. Пропускати не можна, на додачу команду гнітить розчарування після втраченого результату.

100 - Небезпечну атаку "Сельти" зупинив Ордець, вибивши м'яч за межі поля.

98 - Проти Фреда сфолили у центрі поля.

95 - "Сельта" частіше володіє м'ячем.

92 - Удар Бланко-Лещука воротар піренейців парирував.

91 - Срна виконав кутовий.

Матч продовжується!

! Отже, не протримались. Десь не пощастило, десь Ракицькому не вистачило сил вгнатись за Гвідетті. В додатковий час усе розпочнеться спочатку. Зважаючи на емоції та психологію, «Шахтарю» буде важко зібратися на ці півгодини. В такій ситуації на перший план вийдуть моральні якості, досвід та індивідуальна майстерність лідерів.

Основний час матчу завершено. На команди очікують два екстра-тайми по 15 хвилин.

90+3 - Жовта картка Фреду після картинного падіння Гвідетті.

90+1 - ГООООЛ!!! 11-метровий реалізував Яго Аспас - 0:1.

90 - Четвертий арбітр призначив 4 хвилини доданого часу.

90 - Арбітр призначив пенальті у ворота "Шахтаря". Ракицький отримав жовту картку.

89 - Стандарт іспанці розіграли невдало.

88 - Бланко-Лещук сфолив, гості отримали право на штрафний метрів з 27-ми по центру воріт.

! Давно не бачили такої відбійної гри «Шахтаря». На жаль, це все на що залишилося сил у господарів. Потрібно протриматись!

87 - "Шахтарю" пощастило: Гвідетті не поцілив у площину воріт.

86 - "Сельта" знову подала кутовий, за якими піренейці попереду 9х2. За ударами у площину воріт - 7х7.

85 - Срна вибив м'яч в ногах у Россі, який виходив на побачення з П'ятовим.

85 - На поле вийшов Джузеппе Россі, який замінив Сісто.

83 - Бернард замінив Тайсона.

81 - Бланко-Лещук у черговий раз вибив головою м'яч після подачі галісійцями кутового.

80 - Тео Бонгонда вийшов замість Васса.

79 - Перевага гостей просто катастрофічна, втім, у "Шахтаря" з'являються моменти для контратаки.

78 - Знову кутовий біля воріт "Шахтаря". З м'ячем у підсумку П'ятов.

76 - П'ятов парирував небезпечний удар Аспаса.

76 - Ісмаїлі випередив Васса і головою вибив м'яч на кутовий.

75 - Гості збільшують тиск на оборонні порядки "гірників".

! У кого ноги та нерви виявляться міцнішими? Наразі рівний футбол, хоча за моментами «Шахтар» має перевагу. Дуже важливо не помилятися біля власних воріт.

73 - Перша заміна у "Шахтаря": замість Віктора Коваленка вийшов Тарас Степаненко.

71 - Фред віддав пас Бланко-Лещуку, який намагався перекинути м'яч через голкіпера іспанців - невдало.

70 - П'ятов надійно забрав м'яч після дального удару Васса.

! Матч надзвичайно видовищний. Але і нервових клітин спалює нам достатньо. Зараз багато залежатиме від замін та фізичного стану команд. За таких обставин Фонсека має випускати бійця Степаненка.

67 - Двоходівка Марлос - Тайсон - кутовий у виконанні Срни.

66 - Аспас пробив із середньої відстані прямо в руки П'ятову.

65 - Марлос з Бланко-Лещуком не змогли розібратися у штрафному майданчику з двома захисниками піпенейців.

! Знову не можемо забити! Фред з Коваленком і Бланко Лещуком марнують моменти. А гол дуже потрібний. Гол зніме зайву напругу і змусить «Сельту» ще більше ризикувати.

63 - Хоні отримав попередження.

62 - Аспас і Гвідетті могли двічі забити за одну хвилину - голкіпер збірної України довів свій високий клас.

60 - Голкіпер "Сельти" врятував команду після удару головою Бланко-Лещука.

59 - Бланко-Лещук таки забив, але боковий арбітр, здається, помилково зафіксував у форварда офсайд.

58 - Санчес Хосабед замінив Ронкалью.

57 - Бланко-Лещук з убойної позиції не забив головою. За небезпечними моментами 5х2 на користь "Шахтаря".

55 - Голкіпер Альварес ногами відбив м'яч з кута воріт після удару Фреда.

55 - Помітно, що у другому таймі "Сельта" збільшила пресинг.

! «Шахтар» ніби взяв гру під свій контроль. В ці хвилини добре помітно, що «гірники» вміло збивають темп і намагаються не втрачати даремно м’яч.

54 - Ордець перервав прохід Гвідетті.

53 - Ронкалья пробив по воротах п'ятова - поруч зі стійкою.

52 - Сісто подав кутовий.

51 - Бланко-Лещук двічі виграв єдиноборства на правому фланзі, але атака "Шахтаря" захлинулася.

48 -  "Шахтар" пішов у першу позиційну атаку у другому таймі. Удар Тайсона галісійці заблокували.

47 - Гвідетті сфолив проти Срни.

46 - "Сельта" контролює м'яч.

Розпочався другий тайм!

! Важкий тайм для "Шахтаря". Позитив - "гірники" не закрились і доволі непогано атакують. Впевнену гру демонструє Пятов. Негатив - багато помилок біля власних воріт, які дозволили "Сельті" створити кілька убійних моментів. Двічі не реалізував нагоди Коваленко, а наш гол міг суттєво змінити характер гри. Фонсека має щось змінювати, бо "Сельта" кидатиме в атаку в другому таймі усі резерви.

ПЕРЕРВА.

45 - Арбітр відмінив кутовий удар "Сельти".

42 - П'ятов врятував "гірників" після небезпечного удару Аспаса у правий від голкіпера кут воріт.

41 - Неточний дальній удар Аспеса по воротах П'ятова.

40 - Ісмаїлі з лівого флангу подав у штрафний майданчик "Сельти" - удар у Фреда з близької відстані не вийшов.

! «Сельта» пресингує на кожній ділянці поля. «Шахтар» за рахунок контролю м’яча не дає супернику себе затоптати. Важке завершення тайму для господарів, хоча навіть за таких умов «гірники» створюють моменти біля чужих воріт.

38 - Марлос подав кутовий - Бланко-Лещук не забив.

38 - Тайсон, як на тренуванні, ножицями пробив під поперечину - воротар відбив м'яч на кутовий.

37 - "Шахтарю", здається, набридло грати "другим" номером...

36 - Бланко-Лещук отримав жовту картку.

! На жаль, захисники "Шахтаря" періодично помиляються. Навіть досвідчений Ракицький. Наразі дякуємо Пятову та гравцям "Сельти", які змарнували вже кілька нагод. Захисту "Шахтаря" необхідно максимально сконцентруватись. Ну, а Коваленку вже слід нарешті забити!

31 - "Сельта" вже кілька хвилин не випускає "Шахтар" з його половини поля.

28 - Удар Аспаса голкіпер "гірників" П'ятов кінчиками пальців відбив на кутовий.

27 - Фреда зрозумів Коваленко, який вийшов на ударну позицію, але гостей врятував підкат захисника.

26 - Попередження - Ронкальї.

25 - Гвідетті обікрав у штрафному майданчику Ракицького і зробив простріл уздовж воріт, але захисники "Шахтаря" встигли відвести загрозу від власних воріт.

20 - Ернандес упав у штрафному майданчику "Шахтаря", борячись із Малишевим, - суддя не повірив і пенальті не призначив.

! "Шахтар" не закривається і це добре. Гра йде на зустрічних курсах, команди намагаються швидко переходити із захисту в наступ. Господарі відверто розраховують на проходи Марлоса і Тайсона.

16 - Господарі заблокували удар Сісто.

16 - Марлос подав кутовий.

15 - Васс навісив з кутового прапорця - "гірники" відбилися.

13 - Першу жовту картку у матчі отримав Аспас.

12 - Ронкалья грубо збив Ісмаїлі - словенський арбітр усно попередив захисника гостей.

! "Сельта" нагадала, що приїхала в Харків забивати і перемагати. Сподіваємось, в "Шахтарі" прорахували усі ризики і готові, як до пресингу, так і до сольних номерів Аспаса. Найкращий спосіб пригальмувати "Сельту" - забити м’яч.

10 - Віктор Коваленко бив, здавалося, у порожні ворота, але воротар Альварес вже лежачи рукою відбив м'яч!

8 - Срна небезпечно подав з правого флангу у воротарський майданчик. Захисники відбили м'яч за бокову лінію.

7 - Знову Бланко-Лещук не зрозумів Фреда...

5 - Підкручений удар Аспаса у дальній кут воріт П'ятова - піренейцю не вистачило кількох сантиметрів.

4 - Бланко-Лещук не відгукнувся на розрізний пас Фреда.

3 - "Шахтар" розіграв швидку контратаку за участю Марлоса, Ісмаїлі та Тайсона. Удар останнього був дуже неточним.

1 - Бланко-Лещук виграв "повітря". Боротьба у центрі поля. "Сельта" відразу пішла в атаку - Срна вибив м'яч в аут.

Матч розпочався! З центру поля м'яч розіграли іспанці.

Пролунав гімн Ліги Європи УЄФА.

Головна футбольна арена Харкова приймає матч єврокубків вперше з серпня 2013-го. Тоді у поєдинку третього відбіркового раунду Ліги чемпіонів УЄФА "Металісту" протистояв грецький ПАОК (1:1). Про це нагадав офіційний сайт УЄФА.

*****************************

23 лютого 2017 року. Харків. Стадіон ОСК "Металіст". Початок матчу о 22.05. Температура повітря +3 С.

Ласкаво просимо до Харкова на повторний поєдинок 1/16 фіналу Ліги Європи УЄФА, в якому футболісти донецького "Шахтаря" приймають "Сельту" з іспанського міста Віго.

Стартові склади.

"ШАХТАР" - Андрій Пятов, Фред, Марлос, Максим Малишев, Іван Ордець, Тайсон, Ісмаїлі, Даріо Срна, Ярослав Ракицький, Віктор Коваленко, Густаво Бланко-Лещук.

Головний тренер - Паулу Фонсека.

"СЕЛЬТА" - Серхіо Альварес, Мальйо, Андреу Фонтас, Пабло Ернандес, Йон Гвідетті, Яго Аспас, Пьйоне Сісто, Даніель Васс, Хоні, Густаво Кабраль, Факундо Ронкалья.

Головний тренер - Едуардо Беріццо.

АРБІТР - Славко Вінчич (Словенія).

*******************************

Першу зустріч, яка відбулася 16 лютого в Віго, "гірники" виграли з рахунком 1:0, завдавши галісійцям першої домашньої поразки у нинішньому єврокубковому сезоні.

Успіх на Піренеях продовжив переможну серію "Шахтаря" у Лізі Європи до дев'яти матчів. "Помаранчево-чорні" - єдина команда нинішнього розіграшу, яка на груповому етапі виграла всі шість поєдинків. До того ж, забиваючи в середньому по 3,5 м'яча за гру, "гірники" показали кращу різницю забитих і пропущених м'ячів +16 - на сім більше, ніж у найближчих переслідувачів - "Роми", "Фіорентини" і "Зеніта". При цьому команда Паулу Фонсеки жодного разу не пропускала в рідних стінах.