Прокуратура змінила раніше повідомлену підозру у справі про убивство Парубія
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс генерального прокурора.
Раніше повідомлена підозра змінена за погодженням керівника Львівської обласної прокуратури.
З урахуванням зібраних доказів правова кваліфікація кримінального правопорушення змінена на ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю) та ст. 112 (посягання на життя народного депутата України, вчинене у зв’язку з його державною чи громадською діяльністю) Кримінального кодексу України.
Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне ув’язнення.
З огляду на це, прокуратура Львівської області доручила здійснювати подальше проведення досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні слідчому відділу Управління Служби безпеки України у Львівській області.
Як повідомляв Укрінформ, раніше прокуратура кваліфікувала дії 52-річного львів’янина за двома статтями Кримінального кодексу України: за ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) та ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю).
Перед початком судового засідання у спілкуванні з журналістами підозрюваний визнав, що скоїв убивство.
30 серпня у Львові застрелили колишнього Голову Верховної Ради, народного депутата Андрія Парубія. Нападник здійснив вісім пострілів.
У ніч з 31 серпня на 1 вересня підозрюваного в убивстві затримали у Хмельницькій області.
1 вересня керівник Львівської облпрокуратури підписав підозру 52-річному львів’янину у справі про вбивство Парубія.
Співробітники Служби безпеки України, Національної поліції та Офісу генерального прокурора вважають, що до організації убивства Парубія можуть бути причетні російські спецслужби.
1 вересня на Майдані Незалежності у Києві відбувся публічний вечір спогадів і чин прощання з Андрієм Парубієм.
2 вересня у Львові відбувся чин похорону Андрія Парубія.