На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів Ратушних

На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів Ратушних

Укрінформ
На фестивалі «Протасів Яр» у Києві презентували спеціальний проєкт «Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда» на честь братів Ратушних.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Читомо.

На відкритті фестивалю платформа «Меморіал» у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт - меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й авдіо- та відеоматеріалами.

Проєкт розповідає, як Роман і Василь Ратушні, два брати-воїни, боронили честь, гідність і свободу – свою і своєї країни.

Авторкою стала журналістка Характер.медіа Альона Мартинюк, а ілюстраторкою – художниця Марина Соломенникова.

«Чи може лицар падати з самокату посеред Києва, безбожно палити, складати книги стосами завбільшки як китайська стіна? А друїд – чи може любити вибухівку, вважати міста гулагами, жити на самих бутербродах, власноруч будувати Дім Над Рікою – і не бути, насправді, відлюдником – знайти собі мавку, закохатися раз і назавжди? А якщо листи лицарів стають електронними, а їхня зброя не відразу буде мечем і рушницею – а це будуть знання, непідкупність і мирний протест? Що, якщо так?», – зазначила на відкритті Мартинюк.

Читайте також: У Києві на Алеї захисників відкрили памʼятний знак присвячений воїнам армійської авіації

Образ Лицаря і Друїда – наскрізний у репортажі. Авторка і команда проєкту зазначають, що така легендарна форма, художні ілюстрації і метафори допомагають розкрити внутрішні світи героїв.

«Усі ви знаєте, що ці хлопці були героями. Жили вони чесно, а загинули гідно. А як вони стали такими? Що любили, а що ненавиділи? Як Вася в 17 захоче піти до війська, а Рома в лютому 22-го зупинить втечу Медведчука? Як Лицар стане Сенекою – і очолить підрозділ розвідки, а Друїд – Птахом Каштаном, і злетить над градом Київським, який захищав від юнацтва? Це історії двох братів-воїнів, які ми спробували розповісти від початку і до загибелі. Ми створили цей проєкт, щоби закарбувати їхній життєвий шлях і боротьбу», – зауважила журналістка.

Своєю чергою Соломенникова додала: «Я неймовірно вдячна за можливість бути дотичною до цього проєкту і відобразити в ілюстраціях те, якими Роман і Василь Ратушні були відважними, цікавими, сміливими. Дуже важливо шанувати і пам’ятати героїв, які поклали своє життя на захист України».

За мотивами репортажу команда презентувала також серію листівок, що буде розповсюджуватися під час фестивалю в рамках кампанії «Донат на пам’ять».

Як повідомляв Укрінформ, розвідник 93 ОМБР «Холодний Яр», київський активіст Роман Ратушний загинув у бою під Ізюмом 9 червня 2022 року, потрапивши у ворожу засідку.

Громадський активіст, учасник Революції Гідності, пілот БПЛА «Птахів Мадяра» Василь Ратушний загинув 27 лютого 2025 року на бойовому виїзді.

Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Замовити пресконференцію в Пресцентрі Укрінформу

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-